Teatr Tańca Memento

Grupa specjalizuje się w tańcu hip-hop, street dance, tańcu klasycznym, modern, jazz i break dance. Teatr Tańca Memento przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych - od hip-hopu po taniec współczesny.

Grupa specjalizuje się w wielu stylach tanecznych: taniec współczesny, experimental z elementami street dance. Początkowo przygotowywała choreografie turniejowe jako zespół "Epizod". Od 2015 roku postanowił się przekształcić w teatr tańca, który przygotowuje spektakle taneczne.

Grupa pracuje podczas zajęć teatralno-tanecznych, które odbywają się od poniedziałku do piątku w salach WCK oraz w sali gimnastycznej w ZSP nr 4 na ul. Górniczej. Zajęcia wzbogacone są dodatkowo w treningi akrobatyki.  


Instruktorami zespołu są Małgorzata Karwot oraz Mateusz Soboszek.


Treningi są realizowane w 3 grupach: dzieci, juniorzy, seniorzy. 
Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród z zawodów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.  

Zapisy odbywają się podczas oficjalnych naborów we wrześniu każdego roku. Na zajęciach obowiązuję zmienny strój sportowy oraz obuwie. Koszt: 250 zł za semestr. Obowiązują zapisy przez portal strefazajec.pl https://www.strefazajec.pl/company/Wodzislawskie-Centrum-Kultury-id51.html

 

Teatr Tańca Memento zrealizował następujące spektakle: "Oto człowiek", "Kim jesteś?", "Społeczność lalek", Jesteśmy tacy sami", "Sieć",  "Wolni niewolni", "Kontrasty", "Wojownik światła", "Calineczka", "Dziecko lasu", "Przebudzenie", "Mały i duży książe", "Machina", "Szepty". W trakcie przygotowań są spektakle: "Dialog", "Sekrety morza", "Wyimaginowany świat" (premiery na I połowę 2019 r.).