Telefon: 32 455 48 55

Teatr Szydełko z WCK laureatem „Dziatwy”

Teatr dziecięcy "Szydełko" z Wodzisławskiego Centrum Kultury został laureatem jubileuszowej, 40. edycji „Dziatwy”. Aktorzy wrócili do Wodzisławia Śląskiego z nagrodą finansową i statuetką za spektakl pt. "Wojny domowe". Festiwal Teatrów Młodych odbywał się w Łodzi od 21-24 maja br.

Teatr Szydełko wystawił spektakl pt. „Wojny domowe” podczas najstarszego polskiego festiwalu teatrów dziecięcych „Dziatwa”. Grupa zakwalifikowała się do festiwalu spośród kilkudziesięciu zgłoszonych teatrów z całej Polski. Wśród zespołów znalazły się ekipy z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Wielopola Skrzyńskiego, Piaseczna i wielu innych miast. Wśród jury zasiedli między innymi Andrzej Czerny, Konrad Dworakowski i Anna Guzik.

Grupa wzięła udział w festiwalowych prezentacjach oraz w barwnej paradzie na Piotrkowskiej, najsłynniejszej ulicy Łodzi. Aktorzy otrzymali zadanie zaprezentowania się jako księżniczki i smok. Oprócz parady były też warsztaty teatralne, ognisko, dyskoteka, ogródki animacyjne i szereg różnych atrakcji.

Szydełko tworzy 18 aktorów w wieku od 7 do 14 lat. - Młodzi artyści wrócili z festiwalu z głową pełna wspaniałych wspomnień. To była dla nich piękna przygoda, która zaowocowała nowymi teatralnymi przyjaźniami – relacjonuje Dorota Krawczyk, instruktorka teatru.

- Możliwość konfrontacji z najlepszymi w kraju teatrami dziecięcymi to ogromne wyróżnienie dla Teatru Szydełko i Wodzisławskiego Centrum Kultury. Gratuluję udanego występu i nabrania dobrych, aktorskich szlifów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.