Telefon: 32 455 48 55

Tancerze Mirażu nagrodzeni na Mistrzostwach Polski

młoda kobieta trzymająca dyplom i puchar

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury został wielokrotnie nagrodzony podczas Krajowych Mistrzostw IDO w tańcu Modern and Contemporary, Tap, Ballet, Belly i Acrobatic. Największym sukcesem mogą pochwalić się Zuzanna Wójtowicz, Mateusz Lenczyk oraz Wiktoria Erban.

Podczas zawodów tancerze zaprezentowali 14 choreografii przygotowanych przez Izabelę Barską-Kaczmarczyk, Evgeniye Makeeve-Wyputa, Julię Lis, Karola Mentala oraz Martynę Musiolik. Tancerze wystąpili w kategoriach solo, duet, grupa oraz formacja w stylu modern & contemporary, a także solo w stylu ballet. Solo zatańczyli Zuzanna Wójtowicz, Anna Kubicz, Mateusz Lenczyk, Karolina Kuś, Hanna Łaciok, Wiktoria Erban, Antonina Nowak, Emilia Krzyształa, a duety wykonali Kuś Karolina i Laura Stuka oraz Lena Zmarzły i Julia Staszewska.

Największym powodem do dumy Mirażu jest tancerka Zuzanna Wójtowicz, która po raz 3 z rzędu obroniła tytułu Mistrzyni Polski w stylu ballet (soliści 15-16 lat). Nie mniejszym powodem do zadowolenia jest sukces Mateusza Lenczyka, która wywalczył srebrny medal zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w kategorii solo modern 15-16 lat. Ogromnym zaskoczenie była Wiktoria Erban, która zajęła IV miejsce w kategorii solo modern 15-16 lat.

Gratuluję z całego serca całemu zespołowi Miraż kolejnych pięknych sukcesów a trenerom i choreografom dziękuję za profesjonalne przygotowanie naszej młodzieży do zawodów – mówi Katarzyna Rokowska- Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Mistrzostwa przeszły do historii i na pewną zapisały się we wspomnieniach wodzisławskich tancerzy na długie lata, jako wspaniała przygoda. Tymczasem zespół nie spoczywa na laurach i przygotowuje się do kolejnych ważnych tanecznych wydarzeń jakimi będą udział w Krajowych Mistrzostwach w tańcu show i jazz oraz organizacja Jubileuszu 30. lecia istnienia zespołu Miraż w Wodzisławskim Centrum Kultury.