Telefon: 32 455 48 55

Tabu na wodzisławskiej scenie

Dobra energia popłynie z wodzisławskiej sceny. To za sprawą zespołu, który swoją charyzmą i muzycznym flow niesie tłumy. Ich koncerty wypełniają zarówno małe klimatyczne kluby, jak i wielkie stadiony. Tabu, bo o nich mowa zagrają w Wodzisławskim Centrum Kultury w sobotę, 12 czerwca.

Tabu to śląski zespół, który powstał w 2003 roku. Przez ponad 15 lat działalności krystalizował się jego skład, jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat. Ponad tysiąc zagranych koncertów i niezliczona ilość przejechanych kilometrów spowodowały, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa.

Zespół ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów oraz płytę koncertową z „Przystanku Woodstock 2014”. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem jednego z największych festiwali reggae w Polsce – „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim.

Aktualny skład grupy: Rafał Karwot – śpiew, Marcin Suchy – gitara, śpiew, Kamil Machulec – gitara, Łukasz Kulikowski – bas, Marcin Kisiel – perkusja, Adrian Burczy – instrumenty klawiszowe, Marcin Nyrek – puzon, Kacper Skoneczny – trąbka, Radosław Drobczyk – saksofon, Bartosz Oleś – inżynier dźwięku.

- Organizując pierwsze wydarzenia stacjonarne, WCK chce swoją publiczność przede wszystkim wprowadzić w dobry nastrój, stąd propozycja kabaretowych występów oraz właśnie koncertu zespołu Tabu. Ten od zawsze jest dla zebranych niesamowitym zastrzykiem energii, a tego myślę wszyscy teraz potrzebujemy. Oczywiście realizacja tego wydarzenia jest uwarunkowana sytuacją epidemiologiczną – informuje Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Z uwagi na ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6maja 2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Wodzisławskie Centrum Kultury przenosi koncert zespołu Tabu z 29 maja na 12 czerwca (godzina 19:00 oraz 21:00).

Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu) dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Wszystkie wcześniej zakupione bilety zachowują swoją ważność. Nie ma konieczności ich wymiany. Kasa WCK do odwołania nieczynna. Należność za bilety zakupione online zwraca portal Biletyna.pl.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.