Święto Wolności i Solidarności z Kinem Pegaz

Wodzisławskie Centrum Kultury włącza się w ogólnopolskie obchody Święta Wolności i Solidarności. We wtorek, 4 czerwca o 20:15 w kinie Pegaz wyświetlony będzie zrekonstruowany cyfrowo film Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”.

Widzowie kina Pegaz będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na dużym ekranie legendarny film Andrzeja Wajdy, jeden z najważniejszych obrazów w historii polskiego kina, w odnowionej cyfrowo wersji. - Film po rekonstrukcji cyfrowej nigdy nie był oficjalnie dystrybuowany w kinach. To duża atrakcja dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Pokaz będzie możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Polski dramat z 1981 roku wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę to kontynuacja losów rodziny Birkutów z „Człowieka z marmuru”. Akcja toczy się w Gdańsku w 1980 roku podczas wydarzeń sierpniowych. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka.

Bilety w cenie 10 zł są już do nabycia w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 

Plakat filmowy: Filmweb