Telefon: 32 455 48 55

Święto Teatru Małego Widza w WCK

grupa dziewczynek trzymająca sznur

Już 28 marca mali widzowie będą mieli swoje święto. Jak je będą celebrować? Jak co roku - teatralnie. Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Święta Teatru Małego Widza zaprasza na spektakl „Paskuda”, połączony z warsztatami. Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych będą mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu aktorów Dziecięcego Teatru Szydełko.

„Paskuda” to zabawny spektakl dla dzieci grany przez dzieci. Pełna wdzięku i uroku historia opowiada o codziennych zmaganiach dorastających dzieci z różnicami damsko-męskimi. Przedstawienie powstało na podstawie inspiracji wierszami Elżbiety Gorzkiej-Kmieć, a scenariusz został stworzony przez zespół młodych aktorów pod okiem reżysera podczas prób.

- Cieszymy się bardzo na spotkanie z publicznością. Obecny przedłużający się czas pandemii uniemożliwił nam organizacje premiery w zeszłym sezonie. Nasza „Paskuda” zmieniła się nieco przez ostatni czas i teraz przyszła pora, by przedstawić ją światu. Gwarantuję, że widzowie będą się na nim doskonale bawić, spektakl jest bowiem pełen humoru – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu, instruktor Teatru Szydełko.

Czy mężczyźni stworzeni są do wyższych celów, a kobiety to plotkarki? Czy tylko damska część społeczeństwa przykłada zbyt dużą uwagę do urody? Czy mama to też dziewczyna, a tata jest inny niż reszta chłopaków? Czy miłość jest przereklamowana? I w końcu czy istnieje szansa na przyjaźń damsko-męską? Na te i inne pytania odpowiedzą młodzi aktorzy w najnowszym przedstawieniu zrealizowanym w Wodzisławskim Centrum Kultury w poniedziałek, 28 marca o godz. 9.00 i 11.00. Po spektaklu dzieci wezmą udział w warsztatach teatralnych, w ramach których odbędą się ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i ruchowe.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń: 23 marca br. Informacji na temat spektaklu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Reżyseria: Dorota Krawczyk
Obsada: Tymoteusz Sokołowski, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Mateusz Krawczyk, Kamil Stefaniak, Antonina Kubica, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Julia Pająk, Hanna Pisarek, Hanna Pilśniak, Weronika Mitrenga, Kaja Schmidt, Maja Wesołowska, Nikola Gawlas, Lena Węglarz, Nadia Marczak, Natalia Wolska, Wanessa Krajewska, Oliwia Piątkowska, Aleksandra Tobiczyk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła
Światło: Radosław Bujok
Dźwięk: Sebastian Załęski
Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.