Telefon: 32 455 48 55

Stand-up Piotra Bałtroczyka w WCK

Piotr Bałtroczyk, jeden z najlepszych kabareciarzy w Polsce, wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury z programem „Starość nie jest dla mięczaków”. Wydarzenie odbędzie się w niedziele, 28 listopada o 19:00.

Piotr Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Artysta zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, gdyż tego, co nastąpi potem, nie wie nawet sam Bałtroczyk. Przyznał się kiedyś, że ma w głowie jakieś siedem godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu. Jedno jest jednak pewne - celne puenty, niebanalne historie i dowcip na najwyższym poziomie będą gwarancją udanego wieczoru, na którym z pewnością warto być w Wodzisławskim Centrum Kultury.

UWAGA! Występ tylko dla widzów pełnoletnich.

Artysta – Piotr Bałtroczyk

„Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją...” - czytamy z opisu najnowszego programu artysty.

Stand-upowe show Piotra Bałtroczyka odbędzie się w niedzielę, 28 listopada br. o godzinie 19:00. Bilety w cenie 60 zł już niebawem dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansem Kina Pegaz oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.