Telefon: 32 455 48 55

Spotkanie informacyjne w sprawie programu Erasmus+ w WCK

Instytut im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+.

Erasmus+ to program, który ma na celu wsparcie rozwoju kompetencji osób pracujących z dorosłymi i na ich rzecz, głównie animatorów i edukatorów kultury. Instytut jest placówką akredytowaną w programie Erasmus+ 2021-2027 w sektorze Edukacja dorosłych, jako jedna z nielicznych organizacji kulturalnych tworzących sieć kontaktów Europejskiego Obszaru Edukacji.

Uczestnictwo w programie umożliwia udział w zagranicznych kursach i szkoleniach, nawiązanie kontaktów z organizacjami szkolącymi z obszaru europejskiego. Zapewnia środki finansowe, dzięki którym można przygotować się do wyjazdu językowo i merytorycznie.

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Instytutu im. W. Korfantego, którzy opowiedzą o możliwościach, jakie pojawiają się w ramach bieżącej edycji programu. Zaproszenie to jest kierowane do animatorów współpracujących z dorosłymi i edukatorów kultury, osób, które poszukują nowych ścieżek rozwoju i inspiracji do działania.

Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 7 maja o godzinie 10:00. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://instytutkorfantego.pl/projekty/skorzystaj-z-oferty-rozwoju-kompetencji-edukatorow-i-edukatorek-doroslych/