Telefon: 32 455 48 55

SPIN ze srebrnym i brązowym medalem w Austrii

fragment plakatu promującego wydarzenie

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN reprezentował Polskę i miasto Wodzisław Śląski na Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2023 w Wiedniu. To kolejny zespół taneczny z Wodzisławskiego Centrum Kultury odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Turniej odbył się 2 grudnia br.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN bierze udział w austriackich zawodach od wielu lat. W tym roku w konkursie brało udział 30 drużyn z całej Europy, od Polski, Węgier i Niemiec po Holandię i Anglię. Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe. Polskie formacje wykorzystują tutaj możliwość do zmierzenia się z zagraniczną konkurencją.

- Nasze trzy formacje wystąpiły w dwóch kategoriach. Formacja Carmen wystąpiła w kategorii Hobby League zajmując 3 miejsce w choreografii „Shivers”. Instruktorami i choreografami grupy są Paulina Adamczak-Fojcik, Artur Fojcik oraz Elżbieta Lasocka. Formacja Spin Ladies wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując wysokie 2 miejsce w choreografii „Renaissance”. Instruktorami i choreografami tej grupy są Sebastian Lasocki i Elżbieta Lasocka. Formacja Artemis wystąpiła w kategorii Ladies Only zajmując 7 miejsce w choreografii „Diamonds”. Instruktorami i choreografami są Paulina Adamczak-Fojcik i Artur Fojcik - relacjonują trenerzy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN.

Wyżej wymienione nagrody wywalczyli następujący tancerze: Marszolik Milena, Szmuk Lilianna, Ucher Julia, Pająk Julia, Zniszczoł Emilia, Berger Eliza, Kacper Szopa, Skrobol Kamil, Sarek Alex, Płowaś Krzysztof, Kucharczyk Mateusz, Kocur Wiktoria, Bober Aleksandra, Roga Pulina, Noczenska Oliwia, Szłyk Emilia, Twardzik Klaudia, Toman Magdalena, Rejmer Wiktoria.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 40 lat. Reprezentuje miasto Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W kilku grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7, młodzież oraz dorośli. Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Artur i Paulina Fojcik.