Telefon: 32 455 48 55

Spin z brązowym medalem na międzynarodowym turnieju

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury zajął trzecie miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2019, który odbył się 6 kwietnia br.

Radom Open jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych turniejów formacji tanecznych w kraju. Co roku do Radomia przyjeżdżają najlepsze formacje latynoamerykańskie i standardowe, także z zagranicy. Jest to jeden z trzech turniejów, który rozgrywany jest cyklicznie corocznie, gdzie spotykają się uznawane za najlepsze zespoły w tej części Europy. Dwa pozostałe cykliczne turnieje to turniej we Wiedniu i w Zalaegerszeg na Węgrzech. W zawodach wzięło udział 29 formacji tanecznych z Polski, Węgier i Austrii. SPIN z Wodzisławia Śląskiego uplasował się na podium, zdobywając brązowy medal. Jest to ogromny sukces formacji. Nagrodzona choreografia została przygotowana przez Elżbietę Lasocką, głównego instruktora klubu.


- Klub Tańca Towarzyskiego SPIN prezentuje znakomity poziom i na wielu zawodach zajmuje wysokie miejsca. Cieszę się, że w Wodzisławskim Centrum Kultury działa taka grupa, zwłaszcza, że taniec towarzyski jest niezwykle popularny – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

KTT SPIN jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Co roku bierze udział w mistrzostwach Polski oraz w międzynarodowych turniejach. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, choć taniec standardowy także zajmuje istotne miejsce podczas treningów. Zajęcia prowadzone są w 6 grupach wiekowych, od 7-latków po osoby dorosłe.