Telefon: 32 455 48 55

SPIN i Miraż z WCK nagrodzone na zawodach tanecznych w Pawłowicach

Zespoły taneczne działające w Wodzisławskim Centrum Kultury w ubiegły weekend przywiozły medale z VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „School Dance 2023”, które odbyły się 22 kwietnia br. w Pawłowicach. Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zdobył srebrny medal, a zespół taneczny Miraż dwa złote medale, srebrny i brązowy.

Formacja Taneczna Venus Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN na konkursie tanecznym w Pawłowicach zajęła wysokie, drugie miejsce z choreografią „Don't stop me now”. Trenerami SPINu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Paulina Adamczak-Fojcik oraz Artur Fojcik.

  • Bardzo się cieszymy z tej nagrody. Tak się znakomicie składa, że to kolejny medal z podium w tym sezonie artystycznym po sukcesach na zawodach w Żorach i Ozimku. Cieszy nas to tym bardziej, że w tym roku KTT SPIN obchodzi 40-lecie swojej działalności. Każdy tego typu sukces jest dla nas miłym prezentem i gratyfikacją za ciężką pracę taneczną i trenerską. Przed nami jeszcze zawody w Pszowie oraz Gala Taneczna MIX, a w czerwcu jubileuszowy koncert. – mówi Elżbieta Lasocka, główny trener i choreograf SPINu.

Drugim zespołem, który przywiózł ze School Dance medale jest zespół taneczny Miraż. Grupa juniorska zdobyła złoto za choreografię w stylu modern autorstwa Julii Lis. Złoty medal przypadł również dzieciom za choreografię „Polar Express” Lenki Krčovej. Grupa dziecięca zdobyła także brąz za choreografię „Pozdrowienia z Podhala” Lenki Krčovej, a solistka Antonina Łaciok za swój improwizowany taniec w stylu modern przywiozła srebro. Medalowe choreografie to jednak nie wszystkie wyniki zespołu. Mała formacja jazzowa zajęła 5 miejsce za choreografię Zuzanny Halfar. Wysokie lokaty zajęły również solistki w improwizacjach tanecznych. 5 miejsce wytańczyła Zuzia Boruta, siódme miejsce zajęła Amelia Grzegorzek. W solówkach jazzowych 5 miejsce zajęła Antosia Łaciok, siódme miejsce Zuzia Boruta a ósme miejsce wytańczyła Emilka Kwiecień.
Miraż na co dzień jest trenowany przez Lenkę Krčovą, Dominikę Pławną, Evgeniya'ę Makeeva-Wyputę, Marcina Kosta, Izabelę Barską Kaczmarczyk, Annę Cielemęcką, Julię Wolny, Antoninę Nowak, Emilię Krzyształę, Zuzannę Halfar, Zuzannę Wójtowicz.

  • Serdecznie gratuluję zespołom SPIN i Miraż wspaniałych sukcesów. Cieszę się, że zespoły z WCK są doceniane i nagradzane na zawodach i konkursach. To powód do dumy, dlatego też zawsze chwalimy się naszą zdolną młodzieżą i dziećmi. Wielkie podziękowanie kieruję również w stronę trenerów, którzy wspaniale prowadzą nasze grupy. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Już w czerwcu zespół taneczny Miraż oraz Klub Towarzyskiego Tańca SPIN zaprezentuje się wodzisławskiej publiczności podczas swoich koncertów w Wodzisławskim Centrum Kultury. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć wszystkie medalowe choreografie i nie tylko, 18 czerwca na koncert jubileuszowy SPIN oraz 24 czerwca na koncert zespołu Miraż. Szczegóły na temat obu wydarzeń znajdą się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl. Bilety dostępne będą w sprzedaży on-line oraz w kasie.