Telefon: 32 455 48 55

Spektakularne zakończenie projektu

Szlifowanie aktorskiego warsztatu, praca nad scenografią, nabywanie nowych umiejętności to wszystko działo się w ramach projektu „Smoki w mieście”.

Wodzisławskie Centrum Kultury zakończyło realizację jednego z przedsięwzięć wybranego w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”. Działania „Smoki w mieście” zostały zgłoszone przez Zofię Bornikowską, a warsztaty realizowane w ramach przedsięwzięcia odbywały się w dzielnicy Stare Miasto.

- To pierwsza spośród pięciu lokalnych inicjatyw, dofinansowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Przed nami kolejne przedsięwzięcia w wodzisławskich dzielnicach, które potrwają do listopada br. - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W finale, który miał miejsce 2 września, młodzi uczestnicy wraz z aktorami Teatru Classic Ballanga zaprezentowali widzom przedstawienie Maliny Prześlugi „Smoki”. Było mądrze, zabawnie i efektownie. Wcześniej odbywały się warsztaty bodypaintingu, inspirowane literaturą fantasy zabawy i konkursy.

Przygotowania do spektaklu trwały kilka tygodni. Młodzi aktorzy uczyli się chodzenia na szczudłach, pantomimy, tworzyli elementy scenografii, w tym imponujące smocze maski. Efekt ich artystycznych zmagań był imponujący.

Przypomnijmy, że „Smoki w mieście” to jeden z projektów nadesłanych na konkurs „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018 oraz ze środków WCK.

 

Fot. Gazeta Wodzisławska