Telefon: 32 455 48 55

Spektakl teatralny „Klimakterium 2... czyli menopauzy szał” w WCK

Pamela, Malina, Zosia i Angela - cztery słynne polskie Klimaktynki wracają i zapraszają do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Już 10 listopada na zgromadzoną publiczność będzie czekać ponadczasowy spektakl „Klimakterium 2... czyli menopauzy szał”. Ponad dwie godziny porywających żartów, zabawnych sytuacji związanych z relacjami damsko-męskimi, przemijającym czasem młodości oraz śpiewu i tańca. Bilety w sprzedaży.

„Klimakterium 2… czyli menopauzy szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki „wyklęte wstały z poniżenia" i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością.

Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium…i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie - także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki w rolach:

  • Pamela: Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Maria Winiarska
  • Malina: Ewa Cichocka/Joanna Jeżewska/Elżbieta Jarosik/Katarzyna Kozak
  • Zosia: Elżbieta Okupska/Grażyna Zielińska/Elżbieta Panas/Ludmiła Warzecha
  • Angela: Małgorzata Gadecka/Renata Zarębska/Anna Wojton

Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska

Spektakl w 2 aktach. Czas trwania: 2:20 godz. (przerwa 15 min. pomiędzy aktami)

„Klimakterium 2… czyli menopauzy szał" odbędzie się 10 listopada o godzinie 16:00 oraz 19:00. Bilety w cenie 120-140 zł dostępne w kasie WCK, online na www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet oraz na platformie sprzedażowej kupbilecik.pl. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.