Telefon: 32 455 48 55

Spektakl taneczny „Wyimaginowany świat” dla szkół

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych na najnowszy spektakl Teatru Tańca Memento pt. "Wyimaginowany świat". Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 czerwca o godzinie 11:00.

Taneczne show w wykonaniu Teatru Tańca Memento działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Spektakl "Wyimaginowany świat" jest przedstawieniem poruszającym aspekty ludzkiej wyobraźni oraz tego, jak z jej pomocą można kreować rzeczywistość. Jest refleksją na temat wewnętrznego świata człowieka skrywanego w zakamarkach jego umysłu.


- Spektakl "Wyimaginowany świat" promuje aktywne kreowanie rzeczywistości z pomocą naszej wyobraźni i kreatywnego umysłu. Skupia się również wokół wartości, jakie niesie świadome postrzeganie rzeczywistości, a co za tym idzie dostrzeganie dobra i piękna wokół nas i świadome życie, które sprowadza się do odpowiedzialności i wzmacnia poczucie własnej sprawczości. Są to sprawy niezwykle ważne i przydatne dla dzieci, które warto zaszczepiać już od wczesnych lat. Spektakl taneczny jest formą, która umożliwia docieranie do młodych ludzi w dość przystępnej i ciekawej formie, pozostawiając miejsce do rozmyślań, samodzielnej interpretacji i wywierający duże wrażenia emocjonalne, dzięki czemu pozostaje z widzem na długo w pamięci - mówi Małgorzata Karwot, reżyser przedstawienia.

Teatr Tańca Memento w każdym swoim spektaklu stara się poruszać tematy ważne, skłaniające do refleksji. Za pomocą ruchu, tańca, emocji, światła i muzyki aktorzy przedstawiają bliski im świat, ich rzeczywistość. Przedstawienia grupy są zawsze autorskie i bazują na warsztatowej pracy podczas zajęć. Tym bardziej widz może się spodziewać autentycznych przeżyć i treści płynących ze sceny.

- Teatr Tańca Memento w swoich spektaklach tanecznych zwraca uwagę nie tylko na wartości artystyczne, ale również na emocje i przesłanie. Ich przedstawienia zawsze dają chwile refleksji - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.W spektaklu wystąpią uczniowie szkół m.in. z Wodzisławia Śląskiego: Natalia Bauerek, Emilia Boryka, Julia Bugdol, Karolina Chalewska, Magdalena Chwołka, Wiktoria Frysztacka, Kinga Kwiatkowska, Oliwia Matusiak, Malwina Nielaba, Jessica Orzechowska, Emilia Patas, Vanessa Pawlusińska, Oliwia Stepczuk, Paulina Włoczek, Julia Zielińska. Za światła odpowiedzialni są Radosław Bujok i Agnieszka Wizner. Oprawa graficzna spektaklu została wykonana przez Bartłomieja Chwołę. Głosu do narracji z offu udzieliła Patrycja Majdak. Stroje uszyła Izabela Mrozik.

Bilety w cenie 8 zł można rezerwować w terminie do 28 maja br. pod nr tel. 32 455 48 55 lub mailowo: iza.s@wck.wodzislaw.pl.