Telefon: 32 455 48 55

Spektakl taneczny „Wyimaginowany świat”

Teatr Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejną premierę teatralną. Tym razem grupa wystawi spektakl pt. „Wyimaginowany świat”. Premiera odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o 17:00 w WCK.

Spektakl "Wyimaginowany świat" jest przedstawieniem tanecznym poruszającym temat ludzkiej wyobraźni. Jest refleksją na temat wewnętrznego świata człowieka skrywanego w zakamarkach jego umysłu. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak nasza wyobraźnia kreuje rzeczywistość.

- Ludzki mózg jest źródłem niezliczonych inspiracji i pomysłów. To potężna siła człowieka, która nieraz bywa destrukcyjna, innym razem budująca i stymulująca do rozwoju. W spektaklu chcemy ukazać, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa wyobraźnia - mówi Małgorzata Karwot, reżyser przedstawienia. 

Teatr Tańca Memento w każdym swoim spektaklu stara się poruszać tematy ważne, skłaniające do refleksji. Za pomocą ruchu, tańca, emocji, światła i muzyki aktorzy przedstawiają bliski im świat, ich rzeczywistość. Przestawienia grupy są zawsze autorskie i bazują na warsztatowej pracy podczas zajęć. Tym bardziej widz może się spodziewać autentycznych przeżyć i treści płynących ze sceny.

- To już trzecia w tym sezonie artystycznym premiera Teatru tańca Memento. Jestem przekonany, że tak jak dwa poprzednie spektakle i ten przypadnie widzom do gustu. Zapraszam do Wodzisławskiego Centrum Kultury w pierwszy weekend czerwca – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.Autorką choreografii i reżyserką spektaklu „Wyimaginowany świat” jest Małgorzata Karwot. Na scenie wystąpią: Natalia Bauerek, Emilia Boryka, Julia Bugdol, Karolina Chalewska, Magdalena Chwołka, Wiktoria Frysztacka, Kinga Kwiatkowska, Oliwia Matusiak, Malwina Nielaba, Jessica Orzechowska, Emilia Patas, Vanessa Pawlusińska, Oliwia Stepczuk, Paulina Włoczek, Julia Zielińska. Za światła odpowiedzialni są Radosław Bujok i Agnieszka Wizjer. Oprawa graficzna spektaklu została wykonana przez Bartłomieja Chwołę. Głosu do narracji z offu udzieliła Patrycja Majdak. Stroje uszyła Izabela Mrozik.

Wydarzenie realizowane w ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny.


Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza prawie 70 tancerzy od dzieci w wieku od 5 lat po dorosłych do 25 roku życia. Specjalizują się w różnych stylach tańca - od wszelkich odmian street dance, poprzez taniec współczesny, modern po lirycal jazz i jazz. Swoje choreografie łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Przebudzenie”, „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Kontrasty”, „Oto człowiek”, „Wolni niewolni”, „Mały i Duży Książę” i inne. Informacje na temat wszystkich przedstawień Teatru Tańca Memento można znaleźć na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury www.wck.wodzislaw-slaski.pl oraz w mediach społecznościowych.


Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.