Telefon: 32 455 48 55

Spektakl taneczny dla szkół i przedszkoli

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych na najnowszy spektakl Teatru Tańca Memento pt. "Sekrety morza". Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 czerwca o godzinie 9:30.

Taneczne show w wykonaniu najmłodszej grupy Teatru Tańca Memento działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury, wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Główną bohaterką jest dziewczynka, która wybiera się w magiczną podróż i odkrywa podczas niej, co się stało z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Widowisko taneczne „Sekrety morza” inspirowane jest irlandzkim filmem animowanym z 2014 roku w reżyserii Tomma Moore`a. Jest wzruszającą opowieścią, w której przewijają się wzajemnie świat rzeczywisty z fikcyjnym. Bohaterka ostatecznie musi dokonać wyboru, w którym świecie chce żyć.

 

- "Sekrety morza" to bajka opowiadająca o wrażliwości dziecięcej oraz o tym, jak ważny jest dla dziecka każdy członek rodziny. Poprzez taniec i ruch, wspaniałe stroje, muzykę i grę świateł chcemy dotrzeć do serca widzów i zagwarantować im wiele artystycznych doznań – mówi reżyser spektaklu.

W spektaklu wystąpią uczniowie szkół z Wodzisławia Śląskiego: Małgorzata Zielińska, Hanna Sosna, Marcelina Smyczek, Jan Komasinski, Liliana Kowol, Alicja Durczok, Małgorzata Hynek, Antonina Zagola, Maja Czempik, Oliwia Jordan, Oliwia Reguła, Magdalena Kwiatkowska, Magdalena Wizner, Maria Wizner, Karolina Rek, Michalina Andrzejewska, Nicola Bernat, Natalia Duszak, Marlena Frydecka. Głosu w spektaklu użycza Patrycja Majdak. Autorem tekstów jest Małgorzata Karwot. Kostiumy wykonała Izabela Mrozik.

 

- Spektakle naszego Teatru Tańca Memento są efektowne i niosą ze sobą dobre przesłanie. Cieszą się przez to dużym zainteresowaniem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego

Centrum Kultury.

 

Bilety w cenie 8 zł można rezerwować w terminie do 28 maja br. pod nr tel. 32 455 48 55 lub mailowo: iza.s@wck.wodzislaw.pl