Telefon: 32 455 48 55

Słowotwórcze warsztaty z WCK

prowadząca pokazuje uczestnikom kartę z napisem

Dlaczego rzucamy okiem i całujemy klamkę? Co to są frazeologizmy i neologizmy? Czy słowami można się bawić? Na te pytania i wiele innych odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów "Frazeosporcizmy", które Wodzisławskie Centrum Kultury zrealizowało w ramach projektu "Język na stadionach - język tolerancji", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.

11 października wychowankowie Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla", partnera projektu, poznali związki frazeologiczne, także te związane ze sportem i dowiedzieli się, co one oznaczają. Bawili się słowami, poznając ich strukturę i wieloznaczność. Pobudzali swoją wyobraźnię i kreatywność poprzez nieskończone możliwości tworzenia nowych słów. Słowotwórcze warsztaty zakończyły się grą w podchody, podczas których uczestnicy mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zajęć.

"Frazeosporcizmy" były ostatnimi warsztatami, które WCK przygotowało w ramach projektu. Już 18 października o godz. 17.00 w sali nr 18 w WCK odbędzie się podsumowanie dotychczasowych działań, podczas którego zaprezentowany zostanie materiał filmowy i fotograficzny z realizacji przedsięwzięcia, a także wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu na mema. Tego dnia gościć będziemy także aspiranta Patryka Błasika, specjalistę do spraw profilaktyki społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, który opowie o mowie stadionowej nienawiści, przestępstwach z nią związanych i ich skutkach. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Galeria