Śląski Słowik w WCK

Jacek Silski – solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie wystąpi w sobotę, 20 października o godz. 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury w programie pt. „Najpiękniejsze melodie świata”.

Podczas koncertu wysłuchamy takich przebojów jak:  „O sole mio”, „Spanish eyes”, czy „La Paloma”. Nie zabraknie też największych hitów Jacka Silskiego: „List z morza”, „Cicha noc”, „Aniele” oraz „Śląska serenada”.

- Koncert Jacka Silskiego będzie muzyczną podróżą przez świat na najwyższym poziomie wokalnym. Jestem przekonany, że nie zabraknie tu również wielu wspomnień i wzruszeń – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wokalista jest laureatem wielu konkursów. Występował z Operą Śląską w Bytomiu, Operą Państwową we Wrocławiu oraz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Do prestiżowych osiągnięć Jacka Silskiego należy zaliczyć wspólny występ z Julio Iglesiasem w Music Teatret Veile w Danii oraz występy z wirtuozem skrzypiec – Vadimem Brodskim. W 2012 roku wystąpił także z legendą amerykańskiej trąbki – Garym Guthmanem oraz solistką Opery Narodowej w Warszawie – Bożeną Harasimowicz. 

Na swoim koncie ma siedem wydanych płyt, filmy video oraz udział z Operą Śląską w filmie nominowanym do Oskara „Kornblumenblau”. Od 2010 roku współpracuje na stałe z Królewską Orkiestrą Symfoniczną.

Bilety w cenie 40 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu imprezy są już dostępne w kasie WCK oraz
w sprzedaży internetowej.