Telefon: 32 455 48 55

Sięgnij po moc natury – warsztaty i wykład w WCK

zioła na talerzu

Iście aromatyczne wydarzenie szykuje się tej jesieni w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach cyklu warsztatów „Tu i teraz”. 21 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie zielarskie „Życie w zgodzie z naturą” z Magdaleną Mildner (Krasatina Centrum Ziołolecznictwa), w ramach którego odbędą się warsztaty tworzenia peelingu cukrowego oraz wykład z aromaterapii. To świetna okazja ku temu, by nastroić się zapachami i wrażeniami na całą jesień.

Uczestnicy, korzystając z ekologicznych produktów, takich jak: oleje z pierwszego tłoczenia, zioła i olejki eteryczne, wykonają naturalny peeling cukrowy do ciała. Dowiedzą się również dlaczego warto przygotowywać kosmetyki w domu, jak dobierać produkty do rodzaju skóry, a także na co zwracać uwagę, kupując materiały do samodzielnego wykonywania kosmetyków.
Z kolei w części wykładowej zgłębią wiedzę na temat działania olejków eterycznych dla zdrowia i urody, poznają podstawy ich używania w celach kosmetycznych oraz dowiedzą się, jakie olejki będą najlepsze dla relaksu czy wspomagania odporności.

Spotkanie poprowadzi zielarka z pasją - Magdalena Mildner, naturopatka i fitoterapeutka. Absolwentka Instytutu Medycyny Klasztornej w Katowicach. Zioła są jej światem. Wierzy, że siła wypływająca z roślin wspiera organizm w każdym aspekcie życia.

Koszt uczestnictwa w około dwuipółgodzinnych zajęciach to 75 zł (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie 20 października). Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 17 października pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.