Telefon: 32 455 48 55

Ruszają przesłuchania do Fedrowania

Poradzisz godać? Spróbuj swoich sił! Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem "Vladislavia" po raz 10. zapraszają na konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce". Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się 27 i 28 listopada o godzinie 9:00.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tematyka monologów powinna dotyczyć górnictwa lub śląskiej rodziny. Mile widziane będą gawędy odnoszące się do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie jury, które wybierze po trzech laureatów z czterech kategorii wiekowych.

- Już po raz dziesiąty na wodzisławskiej scenie zmierzą swoje siły lokalni gawędziarze. Impreza ta z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom tradycji śląskich i naszej gwary, bo już na trwałe wpisała się w klimat kulturalny Wodzisławia Śląskiego i regionu. Jej organizacja jest wynikiem dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem "Vladislavia" - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz zaproszenie na poczęstunek. Po zakończeniu przesłuchań zostanie ogłoszona lista finalistów, a oficjalny werdykt zostanie odczytany 14 grudnia na uroczystej Gali Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Podczas gali zebrana publiczność będzie mogła posłuchać najlepszych lokalnych gawędziarzy oraz zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" z WCK.

- Konkurs pokazuje, że gwara śląska ma się dobrze. Ważne, by stwarzać okazję do tego, by młodzi ludzie mogli ją prezentować i przede wszystkim być dumni z posiadanej umiejętności, jaką jest "godani" - mówi Dominika Brzoza-Piprek ze Stowarzyszenia "Vladislavia".

Zgłoszenia na przesłuchania konkursowe są przyjmowane do 21 listopada br. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres:

Stowarzyszenie „Vladislavia”
Ul. Na Górze 28
44-341 Skrbeńsko
Tel. Kontaktowy 791241414
E-mail: vladislaviastowarzyszenie@gmail.com
brzozadominika@vp.pl

 

Dokumnty do pobrania:

Regulamin imprezy

Karta zgłoszenia