Telefon: 32 455 48 55

Rozdano nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury i sportu

Pięćdziesięcioro osób w tym siedemnaścioro ludzi kultury otrzymało w tym roku nagrody Powiatu Wodzisławskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Dziesięcioro z nich jest związanych z Wodzisławskim Centrum Kultury. Trzydzieści trzy nagrody trafiły na ręce osób związanych ze sportem.

W ubiegły czwartek, 13 kwietnia podczas corocznej, uroczystej gali Zarząd Starostwa Powiatowego z panem Starostą Powiatu Wodzisławskiego Leszkiem Bizoniem wręczył nagrody osobom, które mają szczególny wpływ na rozwój kulturalny i sportowy w powiecie. Za całokształt twórczości artystycznej wyróżnieni zostali Marek Sobota oraz Henryk Mańka. Dodatkowe nagrody za szczególne osiągnięcia taneczne otrzymali tancerze Zespołu Tanecznego Miraż działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego: Zuzanna Wójtowicz, Maciej Cesarz, Antonina Nowak, Marta Mołdrzyk, Emilia Krzyształa, Marta Witebska, Zuzanna Halfar oraz Julia Wolny.

  • Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym. Jestem przekonana, że nagroda jest dla nich powodem do dumy oraz motywacją do dalszej pracy. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, zarówno tym, którzy reprezentują Wodzisławskie Centrum Kultury jak i tym, którzy działają poza WCK – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Prócz ww. osób związanych z Wodzisłaskim Centrum Kultury nagrody w dziedzinie kultury przyznano również Emilii Haligowskiej, Franciszkowi Nieciowi, Monice Fibic, Zofii Bornikowskiej, Aleksanderowi Knurze, Emilii Fibic, Ninie Stec. Pełny opis działalności i osiągnięć nagrodzonych z WCK znaleźć można w artykule pod linkiem https://wck.wodzislaw-slaski.pl/artysci-z-wodzislawskiego-centrum-kultury-z-nagroda-powiatu-wodzislawskiego.