Telefon: 32 455 48 55

Rodzinnie i wesoło w WCK

roześmiana dziewczyna w szkolnej ławce

„Paskuda” – czyli spektakl w wykonaniu młodych aktorów Dziecięcego Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury, to propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie. 27 marca o godz. 16:00 będzie miała miejsce kolejna edycja cyklu „Rodzinne spotkania z Teatrem”, podczas której poznamy pełną wdzięku i uroku historię o codziennych zmaganiach dorastających dzieci.

Przedstawienie powstało na podstawie inspiracji wierszami Elżbiety Gorzkiej-Kmieć, a scenariusz został stworzony przez zespół młodych aktorów pracujących pod okiem reżysera podczas prób. „Paskuda” to zabawny spektakl dla dzieci grany przez dzieci.

- Cieszymy się bardzo na spotkanie z publicznością. Obecny przedłużający się czas pandemii uniemożliwił nam organizacje premiery w zeszłym sezonie. Nasza „Paskuda” zmieniła się nieco przez ostatni czas i teraz przyszła pora, by przedstawić ją światu. Gwarantuję, że widzowie będą się na nim doskonale bawić, spektakl jest bowiem pełen humoru – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu, instruktor Teatru Szydełko.

Czy mężczyźni stworzeni są do wyższych celów, a kobiety to plotkarki? Czy tylko damska część społeczeństwa przykłada zbyt dużą uwagę do urody? Czy mama to też dziewczyna, a tata jest inny niż reszta chłopaków? Czy miłość jest przereklamowana? I w końcu czy istnieje szansa na przyjaźń damsko-męską? Na te i inne pytania odpowiedzą młodzi aktorzy w najnowszym przedstawieniu zrealizowanym w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę, 27 marca o godz. 16:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie WCK oraz na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.

Przed spektaklem, o godz. 15.00 odbędą się bezpłatne warsztaty w ramach cyklu „Bawmy się razem” – cykl zabaw dla dzieci i rodziców. Na zajęcia taneczne i animacyjne zaprasza Dominika Pławna, instruktorka zespołu tanecznego Miraż. Zapisy przyjmowane są do 24 marca pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

 

Reżyseria: Dorota Krawczyk

Obsada: Tymoteusz Sokołowski, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Mateusz Krawczyk, Kamil Stefaniak, Antonina Kubica, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Julia Pająk, Hanna Pisarek, Hanna Pilśniak, Weronika Mitrenga, Kaja Schmidt, Maja Wesołowska, Nikola Gawlas, Lena Węglarz, Nadia Marczak, Natalia Wolska, Wanessa Krajewska, Oliwia Piątkowska, Aleksandra Tobiczyk

Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła

Światło: Radosław Bujok

Dźwięk: Sebastian Załęski

Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk

Projekt plakatu: Karolina Gajewska

 

Kasa WCK czynna jest na pół godziny przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Galeria