Telefon: 32 455 48 55

Rodzinne Spotkania z Teatrem

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Rodzinne Spotkania z Teatrem. Dzieci wraz z rodzicami zobaczą najnowszy spektakl Teatru Szydło z WCK pt. „Oz”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 24 lutego o 16:00. Scenariusz powstał na kanwie powieści Lymana Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz".

Aktorzy Teatru Szydło zabiorą widzów na drugi koniec tęczy. W swej pełnej przygód podróży szukać będą odwagi, miłości i rozumu. Dorotka, jej piesek Toto, Lew, Blaszany rycerz i Strach na swej drodze spotkają tajemniczych Manczkinów, zabawnych Winków, czarownice i nietuzinkowego czarnoksiężnika Oza.

 

- To przedstawienie, które śmiało mogą zobaczyć nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni, miłości i marzeniach. To ponadczasowa historia, która bawi i wzrusza w każdym wieku – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

Teatr Szydło działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2009 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 7 spektakli: „Życie na 7 barw”, „Grupa Laokoona”, „Księżniczka na ziarnu grochu”, „Małpa przed telewizorem”, „Alicja w krainie czarów”, „Raff 13” oraz „Ludzie i Anioły”.

- Niedawna premiera Teatru Szydło spotkała się z niesamowicie pozytywnym odbiorem publiczności. Wszystkich, którzy z powodu chociażby braku miejsc na sali nie mieli okazji zobaczyć spektaklu „Oz”, serdecznie zapraszam do Wodzisławskiego Centrum Kultury – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.

Tradycyjnie przed Rodzinnymi Spotkaniami z Teatrem odbędą się bezpłatne zajęcia z cyklu „Bawmy się razem”. O 15:00 zapraszamy dzieci i rodziców na animacje dla najmłodszych z Fundacją Teatru Wodzisławskiej Ulicy.

Galeria