Telefon: 32 455 48 55

Repertuar

Program imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury - maj

Przed nami kolejny miesiąc pełen kulturalnych wrażeń! W maju nie zabraknie imprez wprowadzających nas w doskonały nastrój - występy stand'upowe, dobre sceniczne brzmienia, kreatywne warsztaty. Oczywiście maj to również dobry miesiąc na odwiedzenie Kina Pegaz. Na naszym ekranie nie zabraknie ciekawych tytułów filmowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Warsztaty kaligrafii - 25 maja

Sobotnie spotkanie z kaligrafią, to świetny pomysł spędzenia czasu dla osób ceniących sobie estetykę pisma. To propozycja dla rozpoczynających pracę z brush penem lub stalówką jak również dla tych z większym doświadczeniem.

Pojedynek Stand-up: Korólcczyk, Kaczmarczyk, Gajda, Wojciech - 27 maja

Pojedynek Stand-up to impreza, która się już nigdy nie powtórzy - 4 komików na scenie i nowe świeże, niebanalne teksty. Jakie są zasady pojedynku? Każdy ze stand'uperów wybiera jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał. Zachęcające? I to jak! Zapraszamy już 27 maja do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie na treści będą się pojedynkować znane twarze sceny kabaretowej i stand-upowej.

Program imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury - czerwiec

Czerwiec w Wodzisławskim Centrum Kultury od zawsze należał do ARY. To miesiąc koncertów wieńczących sezon 2023/2024. Teraz nie może być inaczej. Czekają na nas występy zespołów Miraż, SPIN oraz "Vladislavii". Do tego uroczysta Gala finałowa sekcji akrobatycznej Akrobreak oraz godne uwagi tytuły filmowe w Kinie Pegaz.

Smerfastyczny Dzień Dziecka - 1 czerwca

Któż z nas nie zna małych, niebieskich smerfów? Te sympatyczne postacie zawitają do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 1 czerwca o godz. 16.00. A wraz z nimi zapraszamy dzieci z rodzicami, z dwóch powodów. Po pierwsze - chcemy wywołać uśmiech dzieci i zapewnić im super zabawę z okazji ich święta. A po drugie - cykl Rodzinnych Spotkań z Teatrem, w ramach których odbędzie się spektakl „Smerfy - czy Gargamel zostanie wujem Gargi?” to doskonała okazja na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie.

Koncert ZPiT Vladislavia pt. „Od wschodu do zachodu” - 2 czerwca

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert „Od wschodu do zachodu” Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko taneczno-wokalne z muzyką i tańcami ludowymi odbędzie się 2 czerwca o godz. 16:00 oraz 18:00.

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!” - 13 września

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu. Jego najnowszy program - „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych i inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Artysta wystąpi już 13 września o 17:00 oraz 20:00 na wodzisławskiej scenie. Bilety w sprzedaży.