Telefon: 32 455 48 55

Repertuar

Program imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury - czerwiec

Czerwiec w Wodzisławskim Centrum Kultury od zawsze należał do ARY. To miesiąc koncertów wieńczących sezon 2023/2024. Teraz nie może być inaczej. Czekają na nas występy zespołów Miraż, SPIN oraz "Vladislavii". Do tego uroczysta Gala finałowa sekcji akrobatycznej Akrobreak oraz godne uwagi tytuły filmowe w Kinie Pegaz.

Gala Akrobreak - 19 czerwca

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na szóstą Galę Akrobreak, 19 czerwca, w środę na godz. 18:30. Podczas imprezy zaprezentują się członkowie sekcji akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak działającej w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

VII Wodzisławska Noc Świętojańska - 21 czerwca

To już tradycja, bo po raz siódmy spotkamy się podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń w mieście. Mowa o Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej, która 21 czerwca w godzinach 17:00-22:00 zagości w Parku Zamkowym. I w tym roku nie zabraknie atrakcji, które umożliwią mieszkańcom spędzenie tego wieczoru w wyjątkowy sposób.

Koncert Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN - 22 czerwca

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN pn. „Taneczne opowieści”. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca o godz. 17:30. Widzowie zobaczą choreografie wszystkich formacji SPINu, od dziecięcych, poprzez młodzieżowych po formacje osób dorosłych. To będą niezapomniane, taneczne emocje.

"Wakacje na Dzikim Zachodzie" - 1-31 lipca

Nadchodzące wielkimi krokami wakacje oznaczają tylko jedno - Akcję Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury! W lipcu zapraszamy wszystkie dzieci do magicznej krainy Dzikiego Zachodu. Poznamy Indian, ich kulturę, wierzenia i obrzędy. Będziemy tworzyć indiańską biżuterię, totemy, przyrządzimy westernową pizzę i wyruszymy na poszukiwanie bizonów. Odwiedzimy Miasteczko Twinpigs, wcielimy się w poszukiwaczy złota i weźmiemy udział w pikniku country. Brzmi zachęcająco? I tak właśnie będzie! A wszystko to podczas warsztatów artystycznych, teatralnych, tanecznych, muzycznych i kulinarnych. O filmowe doznania zadba Kino Pegaz, które przygotowało dla dzieci ciekawe tytuły bajek i filmów. Nowością w naszej wakacyjnej ofercie będą półkolonie z Ciocią Klocią. Tygodniowe turnusy odbędą się w terminach 8-12 i 15-19 lipca.

Bajeczne półkolonie z Ciocią Klocią - 8-12 i 15-19 lipca

Ciekawe i rozwijające zajęcia podczas Akcji Lato? Nic prostszego! Tygodniowe turnusy zajęć artystyczno-animacyjnych zagospodarują czas wolny twojemu dziecku. Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Ciocią Klocią zapraszają na „Bajeczne półkolonie”. Mamy dla was dwa lipcowe turnusy w terminach: 8-12 i 15-19. Dzieciaki w wieku od 6 do 12 lat oprócz atrakcji będą miały zapewniony posiłek w formie obiadu i deseru, wykwalifikowaną kadrę i wiele powodów do radości. A wszystko to w godzinach od 8:00 do 16:00.

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!” - 13 września

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu. Jego najnowszy program - „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”, to humor na najwyższym poziomie, pełen błyskotliwych i inteligentnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości. Artysta wystąpi już 13 września o 17:00 oraz 20:00 na wodzisławskiej scenie. Bilety w sprzedaży.

Igor Kwiatkowski "Tylko śmiech nas ocali" - 27 września

Energia na scenie, chwytliwy żart, niekwestionowane umiejętności parodystyczne - to nie kto inny jak Igor Kwiatkowski, który będzie gościł na deskach wodzisławskiej sceny. W swoim najnowszym programie „Tylko śmiech nas ocali” pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już 27 września o godzinie 20:00.