Rekordowy nabór na zajęcia w WCK

Oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się prawie 900 osób.

Z początkiem października zakończyły się nabory na zajęcia organizowane w WCK. W sezonie artystycznym 2018/2019 powstało w sumie 17 kół zainteresowań - od tanecznych, poprzez, teatralne, plastyczne, filmowe, muzyczne po techniczno-naukowe. Dodatkowo, ofertę ARA wzbogacają zajęcia rekreacyjno-ruchowe, do których można dołączyć w ciągu roku, takie jak salsa, zumba, zajęcia gimnastyczne Amazonek czy kurs tańca. W tym roku w Wodzisławskim Centrum Kultury pojawiły się zupełnie nowe zajęcia wchodzące w skład "Akademii Przedszkolaka". Są to "Frankofonki", czyli nauka języka francuskiego dla maluchów poprzez zabawę oraz "SensoMaluchy", spotkania dla dzieci w wieku 2-4 skupiające się na pobudzaniu zmysłów przez formy plastyczne, ruchowe, wzrokowe, dźwiękowe i inne. Spotkały się one z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono stworzyć więcej grup niż planowano.

Kolejną nowością w ARA jest elektroniczny system rejestracji uczestników na zajęcia. Od nowego sezonu artystycznego członkowie grup wypełniają karty członkowskie on-line za pośrednictwem portalu strefazajec.pl, dzięki czemu mają dostęp do ewidencji opłat za zajęcia oraz podgląd do dzienników elektronicznych. Jest to nowa, lepsza jakość zarządzania i organizacji zajęć, dzięki której WCK stara się być bardziej przyjazne dla klienta. Ponadto, w myśl nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, wszystkie informacje na temat uczestników zajęć WCK są przechowywane i zabezpieczone na serwerach firmy obsługującej Strefę Zajęć. 

- Z oferty zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK korzysta coraz więcej chętnych. Cieszę się, że trafiamy z naszymi propozycjami do osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. ARA rośnie w siłę z roku na rok, co świadczy o tym, że nasza praca jest potrzebna i ma sens. To wielka zasługa pracowników naszej placówki oraz osób, z którymi współpracujemy na co dzień. To dzięki nim poziom naszych zajęć jest ciągle wysoki, co przekłada się wprost na frekwencję – mówi z satysfakcją Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W ARA działają zespoły i koła z kilkudziesięcioletnią tradycją, mające na koncie wiele sukcesów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wodzisławskie Centrum Kultury od wielu lat współpracuje również z innymi podmiotami, organizującymi zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Dzięki Szkole Tańca i Animacji Tańczymy, Szkole Tańca Arkadiusza i Marty Meps, Stowarzyszeniu Amazonki, Stowarzyszeniu Ognisk Muzycznych oferta domu kultury wzbogacona jest o warsztaty salsy, lekcje gry na instrumentach, zumbę fitness czy zajęcia gimnastyczne dla kobiet.

Łącznie na zajęcia zapisało się 871. Wśród nich dzieci od 2 roku życia, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, dorośli i seniorzy.

- Cieszy nas to, że wśród uczestników naszych zajęć znalazły się osoby, które uczestniczyły w nich w poprzednich sezonach. Świadczy to o tym, że nasza oferta jest atrakcyjna i ludzie chcą do nas powracać. Ponadto związują się z naszymi grupa emocjonalnie. Każda z nich to mała rodzina – dodaje Dorota Krawczyk, kierownik działu ARA.

Zainteresowanie ofertą dowodzi, że wodzisławianie mają potrzebę aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, kładą nacisk na swój osobisty rozwój i rozwijanie talentów swoich dzieci. Z oferty korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również powiatu wodzisławskiego i okolicznych miejscowości. Rokrocznie na warsztaty przyjeżdżają osoby z pobliskiego Jastrzębia Zdroju, Żor, Rybnika czy Raciborza.

Wśród zespołów, które spotkały się z największym zainteresowaniem znalazły się Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, Zespół Taneczny Miraż, koło plastyczne, Teatr Tańca Memento, Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, grupa seniorów Nie Dejmy Sie, Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa, SensoMaluchy, koło ceramiki, Młodzieżowy Teatr Szydło, Dziecięcy Teatr Szydełko, Frankofonki, Legomaniacy i Klub Młodych Odkrywców. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również lekcje gry na gitarze, indywidualne lekcje gry na pianinie, nauka gry na keyboardzie, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, kursy tańca dla dorosłych i Akademia Filmowa. Przy Wodzisławskim Centrum Kultury działa również Chór Mieszany Jadwiga z niespełna 100-letnią tradycją.

Chętne osoby mogą nadal dołączyć na zajęcia w ramach Legomaniaków, Klubu Młodych Odkrywców, Artystycznej Rodzinki Seniorów Nie Dejmy Się, Akademii Filmowej, lekcji gry na pianinie i Frankofonków. Szczegóły dotyczące grafiku zajęć, cen, osób prowadzących oraz zakresu tematycznego znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl w zakładce <zajęcia>.