Rafał Karwot gościem WCK

Jeśli czegoś się podejmuje, to tylko w dobrym tonie. Rodzina, muzyka, dynamika absolutnie wypełniają jego codzienność. Niezłomnie dba o to, by Wodzisław Śląski co roku stawał się Najcieplejszym Miejscem na Ziemi. O tym, co myśli, wyśpiewuje wspólnie z Tabu. Rafał Karwot, to kolejny „COOLturalny gość WCK”, którego szerszemu gronu nie trzeba przedstawiać, ale warto go posłuchać. Wodzisławskie Centrum Kultury już w środę, 15 lipca o 19:00 zaprasza na transmisję spotkania na żywo w internecie w ramach akcji #siećzkultrąwdomu.

Życie nieustannie stawia przed nami różnorodne wyzwania. Każde z nich wymaga od nas totalnego poświęcenia. Nie zawsze udaje się nam osiągnąć pełnię zadowolenia, ale najważniejsze to starać się być coraz lepszym. Z takiego założenia wychodzi Rafał Karwot, lider zespołu TABU. Jak udaje mu się te przekonania realizować? Czy poprzez muzykę można hartować własne ja, czy można próbować formować rzeczywistość? Czy upływający czas sprzyja podsumowaniom tego, co już udało się osiągnąć? Jak nowe okoliczności wpływają na artystyczną codzienność? Między innymi o tym porozmawiamy z bohaterem spotkania. Z pewnością nie zabraknie też wielu emocjonalnych wspomnień.

 

- Zapraszam na kolejne ciekawe wydarzenie, organizowane na żywo w sieci. Cieszę się, że możemy spotkać się i porozmawiać z Rafałem Karwotem tuż przed organizowaną wspólnie z WCK wyjątkową, internetową odsłoną wodzisławskiego Reggae Festiwalu. I chociaż z powodu epidemii nie prowadzimy obecnie naszego "coolturalnego" cyklu spotkań z udziałem publiczności, przez internet docieramy do dużo większej liczby zainteresowanych odbiorców - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Rafał Karwot to muzyk, wokalista, dumny tato i małżonek. Od października 2003 roku realizuje się artystycznie wspólnie z utalentowanymi muzykami w zespole Tabu. To w dużej mierze dzięki ich determinacji, zaangażowaniu i bezwzględnej miłości do energetycznych rytmów rodem z Jamajki, Wodzisław Śląski stał się ważnym punktem na mapie wydarzeń festiwalowych, skupionych wokół reggae. Tabu ma na swoim koncie pięć płyt, które zostały docenione na rynku muzycznym. Grupa od lat systematycznie gości na wielkich scenach, warto wspomnieć chociażby festiwale w Ostródzie, czy koncerty na Przystanku Woodstock. Mimo tych doświadczeń lider Tabu niezmiennie, z uporem powtarza, że najlepiej z Tabu gra mu się na własnym podwórku. Zapewnia, że poprzednie, jak i kolejne edycje Festiwalu Reggae - Najcieplejsze Miejsce na Ziemi zawsze będą zajmować szczególne miejsce w jego sercu. Jaki charakter będzie miała tegoroczna edycja festiwalu? O tym z pewnością usłyszycie za tydzień, wprost ze sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Link do transmisji na Facebooku: https://www.facebook.com/WuCeKa/posts/3335406443147244

Link do transmisji na Youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=oAPxM7dhrlw&feature=youtu.be