Punkt Informacji Turystycznej

Punkt Informacji Turystycznej prowadzony jest przez Wodzisławskie Centrum Kultury od 2012 roku. W Punkcie uzyskamy informacje o zabytkach, atrakcjach i wydarzeniach w Wodzisławiu Śląskim, jak i w regionie.

To tu znajdziemy bezpłatne przewodniki i mapy, głównie dotyczące Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, jego zabytków, krótkiej historii, atrakcji, a także te opisujące ścieżki rowerowe i architekturę sakralną.

 

Udaj się w niebanalną podróż

Aby uatrakcyjnić sobie zwiedzanie wodzisławskiego centrum można skorzystać z niebanalnych rozwiązań. Jednym z nich są audioprzewodniki. Taka audiowycieczka prowadzi przez Stare Miasto. Czas zwiedzania to około 40 minut. Dzięki wycieczce można w ciekawy sposób poznać historię miasta. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 50 zł. Audiowycieczkę można ściągnąć również na dowolne urządzenie z GPS, za darmo ze strony: http://www.silesia.travel/pl-PL/Audiowycieczki/Pokaz/117444/wodzislaw-slaski-przechadzka-po-starowce

Dla najmłodszych polecamy Questing. W IT można odebrać quest wraz ze wskazówkami, gdzie się udać. Po drodze, przy okazji zwiedzania i poznawania krótkiej historii danego miejsca należy rozwiązać zagadkę i wpisać hasło do questu. Po wpisaniu wszystkich rozwiązań wrócić do Punktu, gdzie w nagrodę otrzyma się stempelki. Jest to świetna propozycja dla dzieci oraz całych rodzin a także wycieczek szkolnych.


Tradycjonalistom polecamy skorzystać z usług przewodnika, zwiedzanie starówki można zamówić w Muzeum pod nr tel.: 32 455 25 74.

 

Wodzisław Śląski Online

Jednym z zadań IT jest dodawanie informacji na stronie www.silesia.travel, która skupia wszystkie Punkty IT z województwa śląskiego. Tam kompleksowo opisany jest Subregion Zachodni. Na stronie znajdują się informacje o zabytkach, bazie noclegowej, gastronomii i organizowanych wydarzeniach. Są też wieści na temat Wodzisławia Śląskiego, zatem jest to strona przydatna nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców. Co więcej, przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej znajduje się infokiosk, którego stroną startową jest www.slaskie.travel (ul. Daszyńskiego 1). Korzystać można z niego o każdej porze dnia.

 

Stemple turystyczne – turyści, a zwłaszcza rowerzyści chętnie korzystają z możliwości otrzymania specjalnych stempli, które zbierają z miejsc przez siebie odwiedzanych. Stemple te najczęściej przybija się w książeczkach turystycznych. Zainteresowani mogą nabyć książeczkę Turysty Ziemi Wodzisławskiej w wodzisławskim oddziale PTTK, który mieści się niedaleko WCK, przy ul. Kubsza 15. Punkt Informacji Turystycznej posiada kilka stempli.

 

 Punkt Informacji Turystycznej 

w Wodzisławiu Śląskim  czynny jest od poniedziałku do piątku

w godzinach 7:00 – 15:00 

 

Punkt Informacji Turystycznej,

ul. Ks. Płk. Wilhelma Kubsza 17

44-300 Wodzisław Śląski

tel. 32 724 82 32

fax. 32 733 27 37

 

wodzislaw@silesia.travel

UWAGA KOMUNIKAT!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności ośrodków kultury. Punkt Informacji Turystycznej mieści się w takim właśnie ośrodku, dlatego pozostaje on nieczynny do odwołania. Kontakt wyłącznie mailowy i telefoniczny.

 

Ilość gwiazdek: 1