Ptasie trele, czyli wystawa kanarków w WCK

Ptasie trele będzie można usłyszeć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. To już 69. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Wystawa odbędzie się w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury w dniach 19-20 października (sobota i niedziela), w godzinach 9:00-17:00. Podczas wydarzenia można będzie zobaczyć 50 kolekcji kanarków różnych ras, w tym kanarków kolorowych i kształtnych, a także papugi z kilku kontynentów. Nie zabraknie też małej egzotyki: różnych gatunków amandy, wystawowych papużek falistych i wielu innych. W kąciku giełdowym będzie można zakupić wybrane okazy. W tym roku w wystawie udział biorą również wystawcy z Czech, z zaprzyjaźnionego koła w Bohuminie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

- To wydarzenie od lat wpisane jest w nasz roczny kalendarz imprez i od lat przyciąga wielu miłośników barwnych ptaków. Na wystawie będzie można zobaczyć niespotykane okazy, co będzie nie lada gratką dla wszystkich hobbystów - informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.