Telefon: 32 455 48 55

Przygody Szewczyka Dratewki w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych na przedstawienie teatralne „Szewczyk Dratewka i piękna księżniczka”. Premiera spektaklu odbędzie się w środę, 13 listopada o godz. 10:00 w WCK.

„Szewczyk Dratewka i piękna księżniczka” to kolejne widowisko dla dzieci w wykonaniu zespołu teatralnego z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentowane na deskach WCK. Kolorowy, pełen barwnych strojów i pomysłowej scenografii spektakl wyreżyserowała Dorota Zawada-Pniak na podstawie baśni autorstwa Janiny Porazińskiej. W przedstawieniu biorą również udział uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śląskim, które po obejrzeniu wcześniejszych widowisk postanowiły spróbować swoich umiejętności aktorskich.

- Organizacja spektaklu jest efektem dobrej współpracy naszej placówki z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Po raz kolejny scena WCK należeć będzie do wodzisławskich seniorów, którzy wraz z  młodzieżą wystawią spektakl adresowany do najmłodszej widowni. Tym samym wspieramy działalność lokalnych stowarzyszeń, tworząc zarazem dobry klimat kulturalny miasta - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizacją widowni zajmuje się Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Osoba kontaktowa: Bożena Kowalczyk tel. 600 851 593.