Telefon: 32 455 48 55

Przed nami 6. edycja zawodów Akrobreak Masters

W WCK odbędzie się 6. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 9 grudnia 2023 r.

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne w sekcji pod tą samą nazwą oraz dla tancerzy zespołu Miraż. Ponadto firma współpracuje z licznymi placówkami na Śląsku prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także szkoląc nową kadrę instruktorską. Założyciel firmy i główny trener Marcin Kost posiada uprawnienia do trenowania kadry olimpijskiej. Jest tancerzem, zawodnikiem, pedagogiem, szkoleniowcem i nauczycielem wychowania fizycznego.

- To już szósta edycja naszych zawodów. Moim marzeniem, które właśnie się spełnia było to, aby nasze zawody cieszyły się zainteresowaniem ze strony różnych klubów i zawodników. Organizacja zawodów to spore wyzwanie, jednak radość dzieciaków, duma rodziców i trenerów ze swoich pociech daje motywację i przekonanie, że to co robimy jest dobrą zabawą i rozwojem dla nas wszystkich – mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, trener akrobatyki w WCK.

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-11 lat oraz +12 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub master. Najmłodsza grupa wiekowa zaprezentuje z góry narzucony układ akrobatyczny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne układy składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, wyskok z półobrotem czy różne odmiany salt. Wszystkie elementy dokładnie opisuje komunikat nr 1 i komunikat nr 2.

- Zawody Akrobreak Masters na stałe wpisały się repertuar imprez kulturalnych Wodzisławskiego Centrum kultury. Cieszymy się , że dom kultury stał się miejscem dla kreatywnych pasjonatów, którzy chcą realizować swoje marzenia. Impreza z każdą edycją przyciąga coraz większą ilość uczestników oraz widzów. To dowodzi temu, że inicjatywa jest warta kontynuacji – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i nagrody. Zapisy przyjmowane są od 3.11.2023 (piątek) do 17.11.2023 (piątek) (po wcześniejszym wysłaniu maila do dnia 10.11.2023 aby dostać kartę zgłoszenia zawodników) na adres akrobreakmasters@gmail.com. Opłata startowa dla grupy wiekowej 6-8 lat wynosi 50 zł , a dla grup 9-11 lat oraz 12+ wynosi 60 zł. Ostateczny termin przyjmowania opłat przypada na 17.11.2023 na konto Wodzisławskiego Centrum Kultury nr 41 1240 6292 1111 0011 2233 0310 PKO S.A. W tytule przelewu należy umieścić przykładowy zapis: „zawody Akrobreak Masters, akredytacja za 5 osób w kategorii 9-11 lat standard oraz 3 osoby w kategorii 9+lat masters”.

6. edycja zawodów Akrobreak Masters będzie otwarta dla publiczności. Bilety w cenie 15 zł można będzie niebawem kupić w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line na stronie https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 

 HARMONOGRAM IMPREZY AKROBREAK MASTERS*

 

I Blok – kategoria 6-8 lat „Pierwszy start”

8:30 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury – wyłącznie dla trenerów z zawodnikami. Rejestracja / rozgrzewka.

9:00 Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni

9:15 Rozpoczęcie konkurencji pierwszy start

10:00 Zakończenie konkurencji – wręczenie dyplomów medali (możliwe opuszczenie budynku, zakończenie kategorii, czas na zdjęcia i fotorelacje)

 

II Blok – Kategoria 9-11 lat „Standard”

10:15 – Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury – wyłącznie dla trenerów z zawodnikami

10:15-10:30 - Rejestracja kategorii

10:45 – Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury dla widowni

11:15 – Rozpoczęcie konkurencji

13:15 – Zakończenie Konkurencji oraz podanie 6 uczestników Finału kategorii 9-11 Standard

14:00 – Start Finału kategori Standard 9-11 lat

14:30 – Zakończenie konkurencji, podsumowanie wyników, wręczenie pucharów

 

III Blok – Kategoria 12+ „Standard / Masters”

15:00 - Otwarcie Wodzisławskiego Centrum Kultury wyłącznie dla trenerów z zawodnikami

15:00-15:15 - Rejestracja  kategorii

16:00 - Rozpoczęcie konkurencji

18:00 - Zakończenie konkurencji oraz podanie po 6 uczestników Finału kategorii 12+ Standard oraz 9+ Masters

18:30 – Start Finału Kategorii Standard 12+ oraz 9+ Masters

19:00 - Oficjalne zakończenie zawodów podsumowanie wyników, wręczenie pucharów

 

 * Harmonogram imprezy może ulec zmianie w zależności od przebiegu wydarzenia. Czas otwarcia WCK dla trenerów oraz widowni może delikatnie ulec zmianie po zmianie bloku I na blok III

 

**Puchary i dyplomy za miejsca 1-6 zostaną wręczone Po finałach kategorii 9-11 lat  „Standard” a następnie po finale kolejnych 2 kategorii Standard 12+ oraz 9+ „Masters”

Medale, certyfikaty uczestnictwa zostają rozdane przy zejściu ze sceny zaraz po prezentacji każdego z zawodników