Przebojowe Kokoszyczanki na scenie WCK

Miało być energetycznie, z przytupem i dokładnie tak było. 5 sierpnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury koncertowo zaprezentował się zespół Kokoszyczanki. Artystkom towarzyszyła wspaniała grupa muzyczna Restart. Była to kolejna odsłona wydarzenia online, w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą realizuje WCK.

W repertuarze wodzisławskiej grupy znalazły się zarówno przeboje z lat dwudziestych, jak i popularne utwory śląskie, ludowe i biesiadne. Pozytywna atmosfera, jakiej nie brakowało na scenie, z pewnością udzieliła się widzom.

- Przez organizację takich wydarzeń współtworzymy kulturalny klimat miasta i regionu oraz promujemy nasze talenty. W trudnym czasie epidemii dajemy też możliwość obcowania szerokiej publiczności z dobrze pojętą kulturą, a organizowane przez nas transmisje cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten koncert wpisał się również w oficjalną współpracę, jaką nasza placówka prowadzi z kokoszyckim Kołem Gospodyń Wiejskich. Dziękuję Kokoszyczankom za występ pełen dobrej energii i gratuluję ogromnego zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Działający przy Kole Gospodyń Wiejskich Kokoszyce zespół, powstał dziewięć lat temu. Chęć rozwój, jak i ogromna pasja do muzyki sprawiły, że artystki coraz odważniej zaczęły urozmaicać prezentowany przez siebie repertuar. Między innymi poprzez aranżacje starych utworów, sięganie po najbardziej rozpoznawalne przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, piosenki okolicznościowe, a nawet europejskie standardy, artystki nadały zespołowi nowy ton. Kokoszyczanki nie brzmią już jak typowa kapela folklorystyczna, choć od piosenek ludowych nie stronią. To wszystko potwierdziły podczas bogatego w dźwięki i harmonię koncertu w WCK.

- Występ bez publiczności był dla nas niemałym wyzwaniem, ale stres i trema umknęły w zderzeniu z atmosferą życzliwości i zrozumienia, z jaką spotkaliśmy się ze strony całej ekipy WCK. To była prawdziwa przyjemność, spotkać się i zaśpiewać dla Was – podsumowała Joanna Lubańska, kierownik artystyczny zespołu Kokoszyczanki.

Placówka w sierpniu w ramach akcji #siećzkulturąwdomu przygotowała dla swoich internetowych widzów jeszcze trzy streamingowe imprezy. W najbliższą środę, 12 sierpnia o 18:00 odbędzie się transmisja na żywo koncertu wodzisławskiego basisty, muzyka z klasą i olbrzymią artystyczną wrażliwością – Roberta Kempy. Tydzień później, 19 sierpnia o 19:00 będziemy mogli usłyszeć dobrze znane i lubiane utwory w wykonaniu Alicji Tarasek i Roksany Ostojskiej wraz z zespołem. Wokalistki dały się już poznać jako frontmentki Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej. Miesiąc zakończy występ charyzmatycznej grupy Blend. Ta, z kolei uderzy z mocnym rockowym brzmieniem, 27 sierpnia o 19:00. Wszystkie transmisje dostępne są na Facebooku WCK oraz kanale YouTube.

 

Galeria