Premierowe Kino Pegaz

W Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczęła się instalacja cyfrowego projektora kinowego, który placówka zakupiła dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 Nowy projektor zapewni najwyższą możliwą jakość dźwięku i obrazu, jak w multipleksach. Co najważniejsze, dzięki temu niepozornemu urządzeniu Kino Pegaz będzie mogło prezentować wszystkie premierowe tytuły filmowe, również w technologii 3D. Tuż po instalacji sprzętu rozpocznie się faza szkoleń pracowników WCK obsługujących projektor oraz okres testowy. Niezbędne będzie również zawiązanie współpracy z największymi dystrybutorami kinowymi w kraju.


- Już w październiku ruszamy z projekcją seansów kinowych w najlepszej jakości. Nasi widzowie skorzystają również z premier filmowych, a doskonała klasa dźwięku i poziom obrazu złożą się na profesjonalne kino, które od dawna było wyczekiwane przez mieszkańców miasta i okolic - informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Co w październiku? Październik w Pegazie zapowiada się bardzo obiecująco. W repertuarze m. in. "Polityka" Patryka Vegi, "Boże ciało" Jana Komasy, "Ból i blask", "Ad Astra" z Bradem Pittem czy "Rambo. Ostatnia Krew", a także propozycja dla dzieci - "Król lew". Bilety w cenie 16/14 zł już dziś można nabyć na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet oraz w kasie WCK co najmniej na pół godziny przed rozpoczęciem seansu.