Telefon: 32 455 48 55

Premiera spektaklu Teatru Szydło w WCK

grupa dziewczyn trzymająca ramy z obrazów

Teatr Szydło znowu zaskoczy! Tym razem grupa młodych, rezolutnych aktorów będzie szukała „celu w życiu”. Premiera spektaklu o trafionym tytule „Cel-pal” już 6 lutego na deskach wodzisławskiej sceny.

Spektakl opowiada o młodych kobietach, które pod naporem presji społecznej, próbują odnaleźć własną życiową drogę. Poszukiwanie idealnego zawodu, wybór kierunku studiów, decyzja o macierzyństwie i małżeństwie, wybór wartości, kształtowanie się światopoglądu to kwestie, które dla młodych dziewcząt u progu dorosłości bywają bardzo trudne i stresujące. Spektakl opowiada o marzeniach, ambicjach, lęku i strachu oraz kobiecej determinacji i sile w dążeniu do celu.

- Co jest w życiu najważniejsze? Którędy iść, by dojść do wcześniej obranego celu i czy cel jest właściwy? Podążamy za marzeniami, pragnieniami, które są „moje” czy wpadamy w sieć schematów i społecznej presji? „Cel – pal” to spektakl w pełni autorski, który poruszy wiele istotnych, bardzo aktualnych kwestii. Jego ostateczny kształt powstał dzięki zaangażowanemu zespołowi. Serdecznie zapraszam na finał tej kilkumiesięcznej pracy - mówi Dorota Krawczyk, instruktor zespołu, reżyser spektaklu.

Obsada: Julia Berger, Laura Berger, Karolina Glaeser, Antonina Swoboda, Dominika Zychma, Joanna Makuch, Viktoria Toman, Hanna Konieczny, Julia Kotula, Maria Jarząbek, Liliana Kaczmarczyk, Amelia Kopiec, Marlena Rduch
Spektakl współtworzyła Aleksandra Pająk
Reżyseria: Dorota Krawczyk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła
Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk

Premiera spektaklu odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury, w sobotę 6 lutego o godzinie 16:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie WCK oraz online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.