Telefon: 32 455 48 55

Premiera spektaklu dla dzieci „Paskuda” Teatru Szydełko

trójka chłopców w ogrodniczkach i bluzce w paski

Dziecięcy Teatr Szydełko zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. „Paskuda”, która odbędzie się 5 marca, w sobotę o godzinie 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

„Paskuda” to zabawny spektakl dla dzieci grany przez dzieci. Pełna wdzięku i uroku historia opowiada o codziennych zmaganiach się dorastających dzieci z różnicami damsko-męskimi. Przedstawienie powstało na podstawie inspiracji wierszami Elżbiety Gorzkiej-Kmieć, a scenariusz został stworzony podczas prób przez zespół pod okiem reżysera.

- Cieszymy się bardzo na spotkanie z publicznością. Obecny przedłużający się czas pandemii uniemożliwił nam organizacje premiery w zeszłym sezonie. Nasza „Paskuda” zmieniła się nieco przez ostatni czas i teraz przyszła pora, by przedstawić ją światu. Gwarantuję, że widzowie będą się na nim doskonale bawić, spektakl jest bowiem pełny humoru – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu, instruktor Teatru Szydełko.

Czy mężczyźni stworzeni są do wyższych celów a kobiety to plotkarki? Czy tylko damska część społeczeństwa przykłada zbyt dużą uwagę do urody? Czy mama to też dziewczyna, a tata jest inny niż reszta chłopaków? Czy miłość jest przereklamowana? I w końcu czy istnieje możliwość na przyjaźń damsko-męską? Na te i inne pytania odpowiadają młodzi aktorzy w najnowszym przedstawieniu zrealizowanym w Wodzisławskim Centrum Kultury.

- Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu Teatru Szydełko pt. „Paskuda”. Przedstawienie kierowane jest do dzieci w niemal każdym wieku, a i dorośli będą bawić się znakomicie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Reżyseria: Dorota Krawczyk

Obsada: Tymoteusz Sokołowski, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Mateusz Krawczyk, Kamil Stefaniak, Antonina Kubica, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Julia Pająk, Hanna Pisarek, Hanna Pilśniak, Weronika Mitrenga, Kaja Schmidt, Maja Wesołowska, Nikola Gawlas, Lena Węglarz, Nadia Marczak, Natalia Wolska, Wanessa Krajewska, Oliwia Piątkowska, Aleksandra Tobiczyk

Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła

Światło: Radosław Bujok

Dźwięk: Sebastian Załęski

Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk.

Projekt plakatu: Karolina Gajewska

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.