Telefon: 32 455 48 55

Premiera spektaklu dla dzieci „Moje, nie moje” Teatru Szydełko

szkic jajka

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na premierę spektaklu „Moje nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko, która będzie miała miejsce 25 lutego o godz.16:00. Ta pełna uroku historia rozbawi i wzruszy zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Treść spektaklu jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Spektakl opowiada historię zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Początkowo każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierzy bowiem, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Sprawa jednak komplikuje się, gdy ze znaleziska wykluwa się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego ze stada. Przedstawienie porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności. Dotyka również tematów związanych z ludzką chciwością, zazdrością, pragnieniem władzy, posiadania, materializmem, konsumpcjonizmem, arogancją, zbytnią pewnością siebie, egoizmem i zarozumiałością. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

- „Moje, nie moje” to historia ciągle aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś przez pryzmat wyglądu. A przecież w dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i dysproporcji tak ważna jest akceptacja, tolerancja i szacunek. One dają nam gwarancję pokoju i miłości - mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

W świecie konsumpcjonizmu, gdzie często „mieć” jest ważniejsze niż „być”, dzieci podejmują na scenie próbę zmierzenia się z wyżej opisanym problemem. Spektakl utrzymany jest w bajkowej konwencji, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby, a nawet kangur.

- Serdecznie zapraszam na pierwszą odsłonę spektaklu „Moje, nie moje” Teatru Szydełko do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Po ostatnich sukcesach spektakli „Paskuda” czy „Wojny domowe” nagradzanych na festiwalach teatrów dla dzieci, jestem przekonana, że i tym razem teatr spodoba się widzom - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Obsada spektaklu: Nikola Gawlas, Zofia Jeleśnianska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki, Eliza Zurek. Reżyseria: Dorota Krawczyk. Scenariusz: na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej. Światło: Radosław Bujok. Scenografia: Adam Danek i Dariusz Włoszczyk. Muzyka: Jakub Ryszka. Kostiumy: Hanna Sekuła.

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w sprzedaży online oraz w kasie WCK.Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.