Telefon: 32 455 48 55

Premiera „Królowej śniegu” na deskach WCK

Długo wyczekiwana premiera przepięknego, bajkowego spektaklu dla dzieci i młodzieży już w marcu odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na to niezapomniane widowisko w wykonaniu znakomitego Teatru Szydło zapraszamy już w niedzielę, 17 marca o godz. 16:00.

Któż z nas nie zna przepięknej, zimowej opowieści o Kaju i Gerdzie, których rozdzieliła Królowa śniegu, zabierając chłopca ze sobą to swojego zimowego pałacu? Odłamek lustra, który utknął w sercu głównego bohatera zmienia go w chłodną i bezduszną postać, która zapomina o swojej ukochanej przyjaciółce. Dziewczyna jednak niesiona na skrzydłach miłości, pełna odwagi i determinacji przemierza świat w poszukiwaniu chłopaka. Na swojej trudnej drodze spotyka zieloną czarodziejkę, gadającą wronę, księżniczkę i księcia, eskimoskę, rozbójników i białych gwardzistów, rozmawia z rzeką i roślinami. Wszystkie znaki na ziemi i niebie odbierają jej nadzieję, że kiedykolwiek uda jej się wyrwać ukochanego z sideł strasznej i potężnej Zimy.

Ta wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość zainspirowała aktorów Teatru Szydło do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”.

- Przepiękne, kostiumy, scenografia, efekty świetlne i efekty specjalne, autorska muzyka Jakuba Ryszki – to wszystko zobaczą widzowie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jestem przekonana, że widzowie będą zachwyceni. Serdecznie zapraszam na premierę spektaklu „Królowa śniegu” – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl dedykowany jest zarówno dzieciom jak i młodzieży i dorosłym. Reżyserką i scenarzystką jest Dorota Krawczyk. Muzykę skomponował Jakub Ryszka. W spektaklu zagrają: Nadia Marczak, Jakub Ryszka, Hanna Pilśniak, Wanessa Krajewska, Hanna Pisarek, Julia Berger, Zuzanna Marek, Róża Styrnol, Joanna Makuch, Pola Gałczyńska, Zofia Bacza, Mateusz Jeleń, Kaja Schmidt, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Amelia Kopiec, Julia Pająk, Agata Oślizlok, Liliana Kaczmarczyk i Sandra Adamczyk. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyły je Hanna Sekuła i Jadwiga Pławna. Reżyserem światła jest Radosław Bujok. Scenografię wykonali Adam Danek, Dariusz Włoszczyk, Mariusz Grudecki. Za dźwięk odpowiada Sebastian Załęski.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 17 marca o godz. 16:00. Bilety w cenie 35 zł są dostępne w kasie WCK oraz online na stronie:www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.