Telefon: 32 455 48 55

„poMOC” Teatru Tańca Memento

fragment plakatu

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na premierę wyjątkowego spektaklu pt. „poMOC” w wykonaniu Teatru Tańca Memento. Wydarzenie odbędzie się 14 maja o godz. 16:00. Reżyserem przedstawienia jest Małgorzata Karwot.

Człowiek jest istotą o niebywałej sile i potencjale. Zdarza się jednak, że różne sytuacje życiowe i losowe sprawiają, że musi wyciągnąć rękę po pomoc, bo sam nie potrafi sobie poradzić. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się o pomoc poprosić lub pomocy udzielić. Wparcie, które człowiek okazuje drugiemu jest wielką wartością. O tym właśnie młodzi tancerze z Teatru Tańca Memento postanowili opowiedzieć na scenie.

- Pochylamy się nad słowem pomoc i patrzymy na niego z różnych perspektyw. Sięgamy po MOC z różnych stron. Raz szukamy jej w miejscach, które ostatecznie nas osłabiają. Innym razem szukamy tam, gdzie naprawdę możemy się wzmocnić i dodać sobie sił. Ten spektakl pokazuje widzom gdzie szukać pomocy i MOCy, aby naprawdę pomóc sobie i innym – opowiada Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu, instruktor TT Memento.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od kilkunastu lat. Ma na swoim koncie wiele spektakli tanecznych takich jak „Machina”, „Wojownik światła”, „Mały i duży książę”, „Zwier(z)ciadło”, „Białe piórko”, „Murowany kwiat”, „Sieć”, "Oto człowiek", "Kim jesteś?", "Społeczność lalek", Jesteśmy tacy sami", "Wolni niewolni", "Kontrasty", "Calineczka", "Dziecko lasu", "Przebudzenie", "Szepty", "Dialog", "Sekrety morza", "Wyimaginowany świat", "W krainie melodii" czy "Flow". Każdy ze spektakli niesie ważne przesłanie i opowiada o kondycji człowieka we współczesnym świecie. Spektakle dedykowane dzieciom zwykle w sposób bajkowy tłumaczą otaczającą nas rzeczywistość, przedstawienia grupy najstarszej skłaniają do refleksji nad własnym życiem.

- Serdecznie zapraszam na premierę najnowszego spektaklu Teatru Tańca Memento do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Temat, który młodzi ludzie podjęli, aby zaprezentować go na scenie jest bardzo ważny, zwłaszcza w dzisiejszych, niełatwych dla nas czasach. Tancerze przypominają jak ważne jest pomaganie oraz, że to żaden wstyd z pomocy skorzystać, zwłaszcza jest jest oferowana z życzliwością – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Reżyseria: Małgorzata Karwot
Koncepcja światła: Radosław Bujok
Muzyka i dźwięk: Sebastian Załęski
Tancerze: Alicja Bańczyk, Natalia Bauerek, Magdalena Chwołka, Ewelina Dumska, Diana Illichova, Vanessa Pawlusińska, Antosia Skorża, Marcelina Smyczek, Karolina Sobianek, Hanna Sosna, Zofia Szczyrba

Teatr Tańca Memento wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 14 maja o godzinie 16:00. Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w kasie WCK.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.