Polski Instytut Sztuki Filmowej

Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dotację na realizację projektu ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Nowe brzmienie kina Pegaz”

Wodzisławskie Centrum Kultury pozyskało fundusze z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na doposażenie sprzętu nagłośnieniowego kina Pegaz. Dofinansowanie pozwoliło na zakup i zamontowanie nowoczesnego nagłosnienia Dolby Surround marki Harman - Kardon, mającego przełożenie na jakość brzmienia wyświetlanych filmów. Na ten cel Wodzisławskie Centrum Kultury pozyskało 60 000 PLN dotacji. PISF przyznał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin i Dystrybucja Filmu Priorytet I - Rozwój Kin. Dzięki temu kino "Pegaz" mogło zasilić Sieć Kin Sudyjnych i Lokalnych, co dało mu szansę na rozwój oferty filmowej. WCK ma możliwość składania wniosków, posiada dostęp do Filmoteki Narodowej, ma prawo pierwszeństwa do kopii filmowych oraz prawo do posiadania tych, których nie mają multipleksy.

„Nowa jakość kina Pegaz”

Wodzisławskie Centrum Kultury pozyskało fundusze z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na doposażenie kabiny projekcyjnej Kina Pegaz. Dofinansowanie w wysokości 10 000 zł to kwota, którą przyznano dla projektu "Nowa jakość kina Pegaz". Zaplanowano wymianę okablowania, doposażenie projektoktorów, zakup płyty sterowniczej, a także sterowników oświetlenia i przewijarki. Prace modernizacyjne zaplanowano na okres wakacyjny 2010 roku, wtedy też kino było nieczynne. Prócz tego również system sprzedaży biletów został usprawniony. Tym samym kino dołączyło do grona tych, w których prowadzona jest profesjonalna sprzedaż biletów, również przez Internet. Projekt doskonale wpisał się w prowadząoną w roku 2009 strategię modenizacji kina.

 

"Biletomania"

Od trzynastego grudnia rusza internetowa rezerwacja biletów Kina Pegaz przy Wodzisławskim Centrum Kultury. Biletomania.wck.pl to kolejny etap rozwoju kina, który pozwolił na usprawnienie jego funkcjonowania. W ramach projektu zostały stworzone dwa stanowiska sprzedaży biletów kinowych: w sekretariacie i holu głównym placówki, doposażone w sprzęt komputerowy wraz z drukarką i systemem sprzedaży. System ten został umieszczony na serwerze zewnętrznym i pozwolił obsługiwać kilka stanowisk sprzedaży w zależności od potrzeb użytkownika.

Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dotację na realizację projektu ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.