Telefon: 32 455 48 55

Pojedynek Stand-uperów w WCK

ręka z mikrofonem wychodząca zza kurtyny

Pojedynek Stand-up to impreza, która się już nigdy nie powtórzy - 4 komików na scenie i nowe świeże, niebanalne teksty. Jakie są zasady pojedynku? Każdy ze stand'uperów wybiera jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał. Zachęcające? I to jak! Zapraszamy już 27 maja do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie na treści będą się pojedynkować znane twarze sceny kabaretowej i stand-upowej.

Kto nas wystąpi? Oto uważni w żartach, mocni słowem, trafiający w punkt:

 • Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów)
 • Łukasz Kaczmarczyk (Kabaret Młodych Panów)
 • Bartosz Gajda
 • Marcin Zbigniew Wojciech

Poznajcie ich bliższej.

 • ROBERT KORÓLCZYK (Kabaretu Młodych Panów). Twórca tekstów kabaretowych od lat bawiący miliony Polaków jako „Góral”, „Górnik Andrzej” i wiele innych postaci. Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbiły serca widzów! Potrafi naśladować i parodiować. Sprawnie naśladuje gwary, choć prawdziwie zna tylko gwarę śląską. Mówi w każdym języku, choć zna tylko jeden. Jego głos jest na tyle charakterystyczny, iż publiczność często poznaje go nie tylko po twarzy, ale właśnie po głosie. W trakcie występu przeistacza się z postaci w postać, pokazując tym samym swój fantastyczny repertuar różnych charakterów.
 • ŁUKASZ KACZMARCZYK (Kabaretu Młodych Panów). Komik, aktor kabaretowy, młody stand-uper, człowiek z brodą, gadżeciarz, gracz, miłośnik klusków śląskich, filmów na vhs-ach i padów do PlayStation. Jeden z czterech z Kabaretu Młodych Panów. Od jakiegoś czasu jeden z dwojga Pary nr 2, obok Ewy Błachnio. A od niedawna solista, w swym własnym projekcie stand-upowym. To świadczy o tym, że uwielbia redukować. Z jednakową brawurą poprowadzi sportowe auto do garażu jak i wieloosobową publiczność do śmiechu. Ma w sobie energię, błysk oraz słynne „to coś”.
 • BARTOSZ GAJDA. Artysta, komik przedstawi swój program pt. – “Zwykły bohater”. To przemyślenia faceta po 40-tce, który wszystko już widział, wszystko już wie, ale orientuje się, że nic nie widział i nic nie wie. Jakie zmiany zachodzą w człowieku kiedy wkracza w wiek „średni”? Czy wiek średni to początek wieku starczego czy końcówka młodości? Ty też ten program ocenisz i powiesz potem znajomym, czy to było dobre czy nie. Nawet jak się na tym nie znasz i nie masz poczucia humoru. Bo my, Polacy już tak mamy.
 • MARCIN ZBIGNIEW WOJCIECH. Występował w Polsacie, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 18 lat na scenie. Ma ponad 35 MLN wyświetleń na Youtube. Ma na swoim koncie ponad 1500 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, aktor, konferansjer, stand-up’er.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o 18:30.

UWAGI:

 • Nie trzeba drukować biletu
 • Wydarzenie dla dorosłych!
 • Zakaz nagrywania wydarzenia!
 • Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletu

Bilety w cenie 70 PLN (przedsprzedaż), 90 PLN (dzień występu) dostępne online na stronie:
https://www.marcinwojciech.pl/27_0524