Pobiegli po raz dwudziesty siódmy

Po raz kolejny liczna grupa zawodników i zawodniczek udowodniła, że ze sportem jest za pan brat. Wielu emocji i wzruszeń dostarczył 27. Biegu Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka, który zorganizowali Wodzisławskie Centrum Kultury i redakcja „Gazety Wodzisławskiej”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Ponownie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych m.in. z Marklowic, z Godowa, z Gołkowic, z Turzy Śląskiej i z Wodzisławia Śląskiego oraz ci sportowcy, którzy zdecydowali się wystartować w kategorii open, zmierzyli się z niełatwą, ale urokliwą trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. To sportowe wydarzenie miało miejsce 27 września. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących kategoriach: szkół podstawowych klas IV-VI (osobno dziewczęta i chłopcy), szkół podstawowych klas VII-VIII (osobno dziewczęta i chłopcy), szkół ponadpodstawowych (osobno dziewczęta i chłopcy) oraz w kategorii open (osobno kobiety i mężczyźni). Tuż przed pierwszym startem o profesjonalną rozgrzewkę zadbała Ewa Hojka z FitActive Studio.

W gronie uczestników, a było ich 260 znaleźli się zarówno debiutanci, jak i ci, co o trofea walczyli po raz kolejny. Tradycyjnie nie zabrakło zaciętej, uczciwej rywalizacji i radości, jaką niewątpliwie daje aktywny styl życia. Zawodnikom dopingowali nauczyciele, opiekunowie i trenerzy, o dobrą atmosferę i sprawne przeprowadzenie zawodów dbała ekipa z Wodzisławskiego Centrum Kultury i z MOSIR „CENTRUM”, co przełożyło się na ponad 300 osobową frekwencję na 27. Biegu Gazety Wodzisławskiej.

– Była to kolejna, udana edycja biegu. Przyszłoroczną chcielibyśmy wzbogacić o dodatkowe atrakcje, łącząc w ten sposób sportową rywalizację z kulturą i zaangażowaniem lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kto wypadł najlepiej w tegorocznej edycji Biegu Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka? Prezentujemy poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.

Szkoły podstawowe IV-VI

dziewczyny

1. Oliwia Witek SP Gołkowice

2. Martyna Pietraszek SP Gołkowice

3. Kinga Tkocz SP 10 Wodzisław Śl.

chłopcy

1. Adrian Barteczko SP 1 Wodzisław Śl.

2. Błażej Pomiotło SP 16 Wodzisław Śl.

3. Oliwier Kwapisz SP 10 Wodzisław Śl.

Szkoły podstawowe VII -VIII

dziewczyny

1. Karolina Tyman ZSP Godów

2. Marlena Czyż ZSP Godów

3. Joanna Makuch SP Turza Śl.

chłopcy

1. Mikołaj Rduch SP 1 Wodzisław Śl.

2. Bartłomiej Grabiec SP Turza Śl.

3. Kamil Brachmański SP Turza Śl.

Szkoły ponadpodstawowe

dziewczyny

1. Lilianna Nowak ZSP Wodzisław Śl.

2. Alicja Przybysławska I LO Wodzisław Śl.

3. Emilia Czajka ZSP Wodzisław Śl.

chłopcy

1. Jakub Jasiński I LO Wodzisław Śl.

2. Dorian Demel I LO Wodzisław Śl.

3. Bartłomiej Handzel Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Open kobiety

1. Anna Baszton

2. Monika Witkowicz

3. Lidia Wyźnikiewicz

Open mężczyźni

1. Paweł Osetek

2. Robert Paszkiewicz

3. Krzysztof Kwapisz