Telefon: 32 455 48 55

"Po naszymu czyli po śląsku" z „Vladislavią"

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskiego Centrum Kultury swym występem uświetnił finał 28. konkursu „Po naszymu czyli po śląsku”, który odbył się 18 listopada br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Zespół zaprezentował śląskie tańce i pieśni oraz odśpiewał hymn konkursu. Osoby biorące udział w przeglądzie ocenia znakomite jury. W tym roku byli to: ks. prof. Jerzy Szymik, językoznawca prof. Jan Miodek oraz eurodeputowany dr Jan Olbrycht. Widownia liczyła prawie dwa tysiące osób.

- Po raz kolejny było to święto śląskiej kultury i całego regionu. Cieszę się, że to nasz zespół z Wodzisławia Śląskiego uświetnił tak znakomitą galę – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Impreza cieszy się ogromną popularnością. Jej głównym celem jest promocja gwary opolskiej, cieszyńskiej, rybnickiej i innych jej odmian. Konkurs organizowany jest od 1993 r. Od tego czasu wzięło w nim udział ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy.

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 35 lat. Zrzesza około 140 tancerzy i muzyków w wieku od 3 lat po osoby dorosłe. Instruktorami zespołu są Dominika Brzoza-Piprek, Wanda Bukowska, Kornelia Kuna, Morela Tlołka, Katarzyna Nochcińska, Wiktor Strzałka i Marta Jordan. O bogatą garderobę dba Krystyna Kubala.

 

Zdjęcia: Fan Page Vladislavia