Telefon: 32 455 48 55

Pierwszy dzień obchodów Dni Miasta

tłum ludzi na rynku z balonami

Już 10 czerwca startujemy z 51. Dniami Wodzisławia Śląskiego. Imprezę rozpoczniemy na rynku wielką rodzinną imprezą podczas, której nie zabraknie występów zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA z Wodzisławskiego Centrum Kultury, zespołu z OPP 1, koncertów muzycznych, animacji i konkursów dla dzieci.

Otwarcie dni miasta zaplanowane zostało na 15:30. Wszystko rozpocznie się kolorową paradą grup artystycznych z WCK prowadzona przez Wodzisławską Orkiestrę Rozrywkową oraz ceremonią otwarcia, podczas której o godz. 16:00 Prezydent Miasta Mieczysław Kieca w towarzystwie zaproszonych gości wraz dziećmi i młodzieżą otworzą bramy miasta w sposób, który pozostanie niespodzianką do samego końca. Będzie wesoło i kolorowo.

Podczas piątkowej imprezy na rynku wystąpią Chór Canticum Novum, Zespół Taneczny Miraż, Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, Teatr Tańca Memento, Akrobreak, Teatr Szydło i Teatr Szydełko, Artystyczna Rodzinka Seniorów Nie Dejmy Sie oraz Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Redlin. Dodatkowo organizatorzy zapraszają do udziału w animacjach pn. Dzieci Cioci Kloci oraz Muzyka dla Smyka. Nie zabraknie warsztatów tanecznych i bitew tanecznych prowadzonych przez tancerzy Memento oraz warsztatów plastycznych przy stanowisku koła plastyki i ceramiki z WCK. Dzieci i młodzież z teatrów Szydło i Szydełko bawić się będą z publicznością w gry podwórkowe a tancerze z Mirażu, Vladislavii i Spinu zaproszą do wspólnej choreografii, której nauczymy się podczas tanecznych animacji. Na rynku nie zabraknie stoisk gastronomicznych i innych.

- Cieszę się, że tradycją stało się rozpoczynanie świętowanie Dni Miasta od pokazów naszych, wodzisławskich grup artystycznych. To one na co dzień tworzą życie kulturalne naszego miasta i to one powinny być gospodarzami kulturalnego święta miasta. Widząc wszystkie zespoły razem na rynku możemy się przekonać, jaka siła drzemie w Amatorskim Ruchu Artystycznym i jak wielu pasjonatów i twórców kultury mamy w naszym mieście. Tym bardziej cieszy mnie to, że to wielopokoleniowe grupy, do których uczęszczają maluchy od 2 roku życia, poprzez dzieci, młodzież, dorosłych, skończywszy na seniorach – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Wielkie otwarcie Dni Wodzisławia należeć będzie do dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. 51. Dni Wodzisławia Śląskiego potrwają do 12 czerwca i odbywać się będą głównie na rynku oraz na stadionie miejskim. Szczegółowy program niebawem znajdzie się na stronie organizatorów www.wck.wodzislaw-slaski.pl i www.wodzislaw-slaski.pl.