„Peter Black” – spektakl w języku angielskim

Tytuł spektaklu, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą “Czarny Piotruś“ – to nie przypadek. Przed oczami publiczności odegra się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia straci dosłownie wszystko. Bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - nauczy się cenić w życiu to co naprawdę ważne.

Mimo, że historia, w której bohaterowi zmienia się świat z dnia na dzień może się wydawać trochę absurdalna, aktorzy przedstawiają ten temat z dużą dawką humoru, realnym postrzeganiem i refleksją. Młody widz doświadczy bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Postacie, które pojawiają się w inscenizacji, swoją naturalnością i językiem tworzą barwną paletę typów i charakterów, które zainteresują każdego widza w wieku szkolnym.

Spektakl Peter Black to 100 proc. mówionego słowa w języku angielskim. Podzielony jest na kilka części, w których pojawiają się postacie z wyraźną dawką scenicznego dramatyzmu, barwną wymową i odpowiednim akcentem.

Na końcu każdego aktu widzowie usłyszą w języku polskim résumé wydarzeń, które właśnie odegrały się przed nimi z wprowadzeniem do dalszej części fabuły. To inscenacyjne intermezzo pozwala uczniom ze słabszymi umiejętnościami lepiej zorientować się w całej fabule przedstawienia.

Celem przedstawienia jest w atrakcyjnej formie doskonalenie znajomości obcego języka dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi. Jednocześnie uczniowie przeżyją artystyczne doznanie na profesjonalnym aktorskim poziomie. Aktorzy dostarczą uczniom pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.

Poziom językowy jest tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Twórcy spektaklu zapewniają, że pozostawi on w nich uczucie satysfakcji z bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim i wytworzy pozytywne nastawienie do dalszej nauki.

Spektal można będzie zobaczyć 17 grudnia 2019 r., godz. 10:30. Jest on przeznaczony dla uczniów klas V – VIII szkół podstawowych, III klasy gimnazjum i szkół ponadpodstawowych.

Organizacją widowni zajmuje się Centrum Teatralne z Krakowa, tel. (+48) 12 881 08 50.

Szczegółowe informacje w załączniku (otwórz)