"Pchła Szachrajka" dla klas I-III

„Pchła Szachrajka” to tytuł spektaklu z klasyki literatury w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowicach, który skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas I - III. Spektakl odbędzie się w czwartek 24 października br. o godz. 9:30 i 11:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek, jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze.

Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przeniesie widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat dwudziestych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawią, że przedstawienie na długo zapadnie w pamięć młodych widzów. Odwiedzając kolejne miejsca Pchła przemierzy lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki to gwarancja, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Teatr Żelazny to teatr repertuarowy z siedzibą w Katowicach, któremu patronuje Krzysztof Globisz, współpracujący na co dzień z takimi osobami jak: Artur Barciś, Ewa Błachnio czy Karolina Sawka.

Organizacją widowni zajmuje się Teatr Żelazny z Katowic, tel. 791 500 385. Osoba kontaktowa: Aneta Profaska.