Telefon: 32 455 48 55

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

Paweł Reszka opierający się o ścianę.

Pisze oszczędnie, solidnie. Pyta, nie ocenia, wywołuje refleksje. Z Pawłem Piotrem Reszką, bo o nim mowa, cenionym dziennikarzem i reportażystą, finalistą prestiżowej nagrody Nike 2020, będzie okazja spotkać się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Publiczność będzie mogła uczestniczyć w spotkaniu z autorem w ramach kolejnej odsłony wydarzenia „COOLturalny gość WCK” zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem transmisji online. Za reporterską dojrzałość, śmiałość i styl Paweł Piotr Reszka sukcesywnie zyskuje uznanie. Za odbijającą się szerokim echem książkę „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” znalazł się w ścisłym gronie siedmiorga finalistów nagrody Nike 2020, zaś niedawno otrzymał kolejną, bo trzecią już nominację do Nagrody Grand Press. Jest laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Na co dzień współpracuje z redakcją „Dużego Formatu”. Jego zbiór reportaży „Diabeł i tabliczka czekolady" stał się inspiracją inscenizacji.

Paweł Piotr Reszka ma w sobie ciekawość, która prowadzi go do sedna zawiłych historii, zwykłych ludzi. Wnikliwie wsłuchuje się w ich opowieści i podaje je czytelnikom w takiej formie, że ci mają poczucie bycia w środku opowiadanej historii. Z każdej z nich mogą wyciągnąć coś istotnego dla siebie. Niewątpliwie, podobnie będzie podczas spotkania z autorem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wielowątkowa dyskusja, w którą włączyć będą mogli się czytelnicy obecni na wydarzeniu, z pewnością zahaczać będzie o najważniejsze publikacje Pawła Piotra Reszki, ale i o sensowność reportażu w ogóle. Warto podkreślić, iż współmoderatorem rozmowy będzie prof. UŚ, dr hab. Zbigniew Kadłubek, filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz, pełniący funkcję dyrektora Biblioteki Śląskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, jakie odebrać można w kasie WCK, która czynna jest na godzinę przed każdym wydarzeniem/seansem, zaś specjalnie dla seniorów - w każdy czwartek, między godziną 10:00 a 12:00. WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Linki do transmisji online: YOUTUBE oraz FACEBOOK

plakat zapraszający na wydarzenie