Telefon: 32 455 48 55

Paweł Domagała na wodzisławskiej scenie

Paweł Domagała ponownie w trasie koncertowej! Muzyk i aktor będzie promował swój najnowszy krążek „Wracaj” na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 maja o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży!

Człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie, koncertuje, nagrywa płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych. Mowa o Pawle Domagale, który nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być w życiu prywatnym, jak i zawodowym radykalnie pokornym i ekstremalnie pewnym siebie. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Znany jest między innymi z filmów: „Wkręceni”, „Exterminator. Gotowi na wszystko” oraz serialu „Żmijowisko”.

Nie jest też tajemnicą, że ten dobrze znany i lubiany aktor znalazł swoje miejsce na scenie muzycznej. Wraz z Łukaszem Borowieckim, kompozytorem, producentem muzycznym i aranżerem wydali płytę „Opowiem Ci o mnie”, która uzyskała status platynowej. W 2018 roku obaj muzycy we własnej, niezależnej wytwórni „Domagała i Borowiecki” wydali kolejny krążek „1984”, który pokrył się podwójną platyną. Teledysk promujący płytę „Weź nie pytaj” przekroczył 120 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, a piosenka dostała Fryderyka Publiczności za przebój roku. Obecnie Paweł Domagała i Łukasz Borowiecki zakończyli prace nad nowym, trzecim już albumem - „Wracaj”, którego premiera odbyła się 20 listopada 2020. Album promują single: „Ja tak umiem”, a także „Popatrz na mnie” oraz „Wracaj”.

- Nowa płyta to powrót-przełom. Walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym. To realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej – tak mówią artyści o płycie.

Podczas koncertu, który odbędzie się 8 maja o godzinie 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury usłyszymy utwory z najnowszej płyty „Wracaj”. Nie zbraknie też piosenek z płyt „1984” i „Opowiem Ci o mnie”. - Postaramy się, by każdy koncert był inny. Będzie sporo improwizacji - obiecuje Paweł Domagała.

Bilety na koncert w cenie 109 zł dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK do 9 kwietnia będzie nieczynna.

Uwaga! W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.