Pasją do fotografii podzieli się COOLturalny gość WCK

Dwa lata temu, w ramach projektu Debuts za cykl „Ziemia Obiecana” trafił do grona najbardziej utalentowanych wschodzących polskich fotografów. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał grant przyznawany przez międzynarodowe jury International Photography Magazine za cykl „Ptaki i ludzie”. 8 kwietnia o godzinie 17:00 będziemy mieli okazję spotkać się z nietuzinkowym fotografem. Michał Konrad to kolejny bohater spotkania COOLturalny gość w WCK.

Nader wszystko w twórczości ceni indywidualność i prawdę. Jak wspomniał Michał Konrad (właściwie Michał Smuda), interesuje go wiele tematów, ale w dużej mierze cykle fotograficzne, które tworzy, to opowieści o nim samym, które dotykają emocjonalnej sfery. Specjalizuje się w fotografii twórczej i poszukiwawczej. Prace wodzisławianina zostały docenione i doczekały się publikacji między innymi w magazynach: Pokochaj Fotografię, Dodho, Seventres, Monovision, Black, Scopio Network, Visionary czy w kwartalniku literackim Szafa. – Przede wszystkim sam oceniam to, co robię i muszę być absolutnie przekonany, że jest to dobre. Na takim etapie nie można odpowiedzialności za wybór zdjęcia takiego czy innego scedować na innych. Oczywiście, nie każdemu rodzaj fotografii, jaki uprawiam, musi się podobać. Najważniejsze, by były to projekty, z którymi ja się zgadzam – mówił. „Iluzja”, „Przejście”, „Ptaki i ludzie” to tylko przykłady projektów, z jakimi zapoznać można się na stronie artysty: www.michalkonrad.pl. Fascynujące są jego obrazy, wrażliwość jak i treści, którymi okrasza je autor.

Podczas spotkania w Wodzisławskim Centrum Kultury usłyszymy od artysty wiele o fotografii konceptualnej jako jednej z metod przedstawiania obrazu wizualnego. Za jego sprawą przeniesiemy się w inny, niejednokrotnie urzekający wymiar rzeczywistości.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. COOLturalny gość WCK to nowy cykl spotkań, w ramach których można będzie poznać pasje, zamiłowania czy zainteresowania bardziej i mniej znanych mieszkańców naszego miasta i nie tylko.