Telefon: 32 455 48 55

O kinie Pegaz

Logo kina

Starannie dobrany repertuar, specjalne pokazy filmowe i cykle: „Kino dzieci”, „Środowe Kino Konesera", „Cykl Filmów Religijnych” i edukacja filmowa – to cechuje kino Pegaz z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W 2019 roku, dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w Pegazie zainstalowano cyfrowy projektor kinowy. Kino zyskało najwyższą możliwą jakość dźwięku i obrazu, jak w multipleksach. Od tego momentu może prezentować wszystkie premierowe tytuły filmowe, również w technologii 3D. Kino należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Na zdjęciu obiektyw projektora cyfrowego.

Filmy wyświetlane są w sali widowiskowej, w której odbywają się również imprezy kulturalne, jak przeglądy, koncerty, spektakle czy kabarety - sala, którą dysponuje WCK łączy funkcję sali estradowej i kinowej.

Kino, jako członek Sieci Kin Studyjnych, do której należy od lipca 2009 roku, tworzy warunki dla upowszechniania kultury filmowej, integruje jej miłośników, a przede wszystkim umożliwia kinomanom dotarcie do filmów, których zobaczenie na ekranach multipleksów nie jest możliwe. Odpowiednio dobrany repertuar o wysokich walorach artystycznych, łączący zarówno współczesne kino jak i klasykę, z pewnością uatrakcyjnił ofertę, która stała się alternatywą dla kin wielosalowych.

Kino Pegaz działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 1993 roku i jest jedynym kinem w Wodzisławiu Śląskim.

Grafika z logotypami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Sieci Polskich Kin Studyjnych