Telefon: 32 455 48 55

Nowa pracownia plastyczna w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury powstała nowa, wyremontowana pracownia przeznaczona na zajęcia plastyczne i ceramiczne. Została wyposażona w nowe meble, narzędzia do pracy, odnowione zostały ściany i podłoga.

Zajęcia plastyczne i ceramiczne odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA”. W sezonie 2018/2019 zapisało się na nie niespełna 100 uczestników od dzieci w wieku 5 lat, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Odbywają się codziennie popołudniami, a prowadzi je znakomita artystka, pedagog i nauczyciel Karolina Gajewska.

- Cieszę się, że nasze koło plastyki i ceramiki w końcu doczekało się nowej pracowni, wyremontowanej z przychodów placówki. Posiadamy w Wodzisławskim Centrum Kultury największą taką sekcję w mieście – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Do grup można zapisać się każdego roku we wrześniu podczas naborów. Uczestnicy poznają podczas zajęć różne techniki plastyczne od malarstwa i rysunku, poprzez ceramikę, mozaikę, decoupage, soutage, aż po monotypię czy linoryt. Daje to możliwość wszechstronnego rozwoju nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.